FIFA 14 - zmiany, nowości, recenzja, cena.

Kolejne wcielenie kultowej serii piłkarskiej – FIFA 14. Recenzja gry, na którą fani futbolu czekają... właściwie nigdy niezbyt długo, bo każdą następną odsłonę można `męczyć` przez 12 miesięcy w roku.

fifa 14Na powitaniu widzimy zmiany w menu. Przypominają nieco wyglądem Windowsa 8. To sprawia, że interfejs jest jasny i przejrzysty. Jednak najbardziej cieszącą nas zmianą, a właściwie powrotem do stanu z przeszłości, jest ponowne pojawienie się licencjonowanej polskiej ekstraklasy oraz reprezentacji. Wszystkie 16 klubów w oficjalnych strojach oraz kadra narodowa z orzełkami na piersiach. FIFA 14 po dłuższych oględzinach, to nie poprawki kosmetyczne w stosunku do FIFA 13.

Sporą zmianą jest fizyka piłki. Zachowuje się bardziej naturalnie, więc nie będzie się odbijać jak piłeczka ping pongowa lub trzymać nogi jak na łańcuchu. Dodatkowo to, jak leci w stronę bramki po soczystym strzale, wyraźniej przypomina prawdziwą futbolówkę. Architektura strzałów też została poprawiona i jest coraz bliższa absolutu, czyli kopnięć z reala.

Zachowanie samych zawodników również nabrało bardziej realistycznych ruchów. Są za to trochę mniej zwrotni i lekko ociężali. Na szczęście wszyscy zwolnili, więc relatywnie nic to nie zmienia, a jeśli już, to na plus, bo masz więcej czasu na zaplanowanie kolejnych ruchów, dryblingi i odczytanie sytuacji na boisku. Przepychanki w polu karnym w oczekiwaniu na dośrodkowanie, czy to ze stałego fragmentu, czy z gry, są również bardziej naturalne i trzeba się trochę napocić i do nich przygotować żeby sięgnąć piłki przed innymi.W FIFA 14 nie załatwisz wszystkiego sprintem, musisz pokombinować. Ale w tym pomoże ci bardzo rozbudowana część treningowa. Zanim zaczniesz się wściekać, że nie grasz jak wymiatacze z jutubowych filmików, koniecznie poświęć kilka chwil na pożyteczne wskazówki producentów i szlifowanie swoich umiejętności. Pamiętaj jednak o grze zespołowej - w FIFA 14 dzięki niej możesz zdziałać najwięcej.

Graficznie zmieniła się mimika, gesty i układ ciała zawodników. Na lepsze. Jednak jak zapowiadają twórcy, dopiero na konsolach następnej generacji zobaczymy największe różnice. Zacieramy więc ręce i szlifujemy drybling, by brylować na wyższym levelu już na nowszych sprzętach.

Gra dostępna na platformy: PC, PS2, PS3, PS4,PSP, PSV, XBOX, XONE.
Ceny od 89 złotych.belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): hajtek Sobota 26.10.2013