Tiger Woods coraz gorzej

Jeden z najlepszych golfistów świata pożegnał się na półmetku z ostatnim tegorocznym turniejem wielkoszlemowym US PGA Championship w Johns Creek.
Tiger Woods


Tiger Woods pierwszy raz wypadł tak fatalnie w tej prestiżowej imprezie. Był czterokrotnym zwycięzcą tego turnieju, ale w tym roku jego miejsce zajął trzeci w światowym rankingu, Niemiec Martin Kaymer.

Woods miał ostatnio 14 – tygodniową przerwę, spowodowaną kontuzją kolana.

Golfista jest najlepiej opłacanym sportowcem na świecie, z zarobkami szacowanymi na 122 mln dolarów za rok 2007. Fascynacja golfem zaczęła się u niego, jak jeszcze nie umiał chodzić. Zaczął grać, kiedy miał 2 lata. W wieku lat 8. wygrał mistrzostwa USA Juniorów. Gdy miał 20 lat lat, jako jedyny człowiek w historii miał na koncie 3 zdobyte z rzędu tytuły mistrza amatorów USA.

Jego coraz gorsze występy mogą być spowodowane bujnym życiem prywatnym. Sportowiec był żonaty z modelką Elin Nordegren. Ma z nią dwójkę dzieci – córkę – Sam Alexis i syna Charcie Alex.

W listopadzie 2009 roku, tabloid The National Enquirer podał, że Woods spoykał się  z Rachel Uchitel - menedżerką nocnego klubu. Następnie golfista spowodował wypadek samochodowy. Zainteresowanie jego osobą wzrosło jeszcze bardziej, kiedy barmanka z San Diego Jaimee Grubbs publicznie oświadczyła w plotkarskim magazynie Us Weekly, że miała z nim ponad dwuletni romans. Ulubieńcem plotkarskich portali stał się gdy dwanaście kobiet oświadczyło w różnych źródłach medialnych, że miały z nim romans. W grudniu 2009 Tiger Woods przyznał się do niewierności. To oświadczenie miało związek z przerwą w jego karierze. Niektóre firmy zerwały z nim umowy.

Chociaż skandale seksualne z jego udziałem właściwie ucichły, sportowiec przeszedł cichy rozwód z żoną. Leczył się w klinice od uzależnienia od seksu.

Czy jego przeszłość i rzekoma choroba mają wpływ na to, że już tak celnie nie trafia do dołka?
Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011