Drzemka kofeinowa - kopniak energetyczny

Kawa jest zdrowa i pobudzająca - z tymi faktami się nie polemizuje. Ale wystarczy dodać 20-minutową drzemkę bezpośrednio PO wypiciu małej czarnej, by obudzić się ze zdwojoną czujnością i jasnością umysłu.
drzemka-kofeinowa.jpg

Kofeina, by dotrzeć do naszego mózgu i go pobudzić, musi przebyć drogę przez receptory, które blokowane są przez adenozynę. Ten organiczny związek chemiczny jest produktem ubocznym aktywności mózgu, a przy kumulacji jego stężenia, „przyczepia się” do receptorów i odpowiada za nasze zmęczenie i ospałość.

Kofeina może zablokować jedynie niektóre receptory z adenozyną. Na szczęście jest sposób, by wspomóc działanie kawy. Sen naturalnie usuwa „senny” organiczny związek chemiczny, więc 20-minutowa drzemka oczyści receptory z adenozyny, by kofeina miała mniej roboty do wykonania. Przez ten czas zdążysz się przespać, zanim dostaniesz energetycznego kopniaka. Kawa na oczyszczonym przedpolu zadziała ze zdwojoną siłą.

Nie przejmuj się i nie stresuj, jeśli nie będziesz mógł zasnąć. Półsen też się liczy. Ważne żeby nie spać dłużej niż 20 minut, bo wejdziesz w fazę głębokiego snu i przepadniesz na wiele godzin, bo ciężko będzie się obudzić. Wiemy, że ciężko będzie się oprzeć, ale ustaw alarm dokładnie na za 20 minut.

Gdzie się zdrzemnąć przez 20 minut? Schowki, toalety, szafy, sale konferencyjne – to miejsca w korporacjach, gdzie uprawia się również seks w pracy, odbywa krępujące rozmowy telefoniczne, zatem nikt się nie zdziwi jeśli przytniesz tam komara.

Niektórym wychodzi to przy biurku:


Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 10.03.2015