Dopłaty dla turystów. W tym kraju dostaniesz kasę na wakacje

Niestety liczne restrykcje mocno uderzyły w gospodarki poszczególnych krajów. Utrudnienia związane koronawirusem mocno odczuła branża turystyczna. Dlatego jedno z państw należących do UE wprowadzi ciekawy program, który przyciągnie osoby “głodne” wakacji i odpoczynku.
iStock-543811022.jpg

Sytuacja związana z koronawirusem była i nadal jest sporym utrudnieniem dla branży turystycznej. Jednym z krajów, który ma dość czekania “na lepsze jutro” jest Malta. Rząd tego państwa wpadł na całkiem ciekawy pomysł, który ma przyciągnąć turystów. Tamtejszy minister turystyki, Clayton Bartolo poinformował, że większość restrykcji zostanie zniesiona do 1 czerwca.

Malta chce wprowadzić dopłaty dla turystów do wakacji. Warunkiem będzie rezerwacja miejsca w lokalnym hotelu, w którym będzie trzeba spędzić minimum 3 noce – czytamy w Fly4free.pl.

Osoby, które zdecydują się na nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, mogą liczyć na dopłatę w wysokości 200 euro (ok. 900 zł). W przypadku 4-gwiazdkowego hotelu dopłata wyniesie 150 euro (ok. 680 zł), a 3-gwiazdkowego - 100 euro (ok. 450 zł). Kwota może zwiększyć się o 10 proc. w przypadku noclegów na maltańskiej wyspie Gozo. Program przewiduje również, że połowę tej kwoty wyłoży państwo, a drugą połowę hotele.

Malta zacznie wpuszczać turystów wraz z początkiem czerwca, stosując kryteria podziału krajów na trzy strefy nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej. – Obywatele państw z list czerwonej i bursztynowej (Polska jest na tej drugiej) mogą swobodnie podróżować na Maltę tylko wtedy, jeśli przyjęły dwie dawki szczepionki, a ponadto przybywają z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement). Konieczne będzie okazanie dowodu szczepienia, które musi być wykonane najpóźniej 10 dni przed podróżą – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Co więcej, osoby niezaszczepione z krajów o kolorze bursztynowym będą musiały mieć negatywny wynik testu PCR (wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem). Żadne wymagania nie będą ciążyły na obywatelach państw z zielonej listy, która obecnie jest pusta.


Dodał(a): Kamil Nowicki Wtorek 13.04.2021