Co nam daje aktywność na świeżym powietrzu?

Wprawianie ciała w ruch niesie ze sobą mnóstwo korzyści, a jeszcze jeśli dodamy do tego świeże powietrze, wówczas dobrodziejstw jest już tyle, że trudno je wszystkie wymienić.

ckm.pl Aktywnosc na swiezym powietrzu.jpg

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na kilka z nich. O jakich mowa? Co daje nam trening na świeżym powietrzu i dlaczego warto stawiać na niego w miarę możliwości w regularnym trybie? Podpowiadamy.

Trening na świeżym powietrzu, to solidna porcja zdrowia

Aktywność na świeżym powietrzu to szereg zalet dla naszego organizmu. Wśród nich wystarczy wymienić chociażby samo obcowanie z naturą, co już siłą rzeczy wprawia nas w zdecydowanie lepszy nastrój. To solidny zastrzyk endorfin, który przekłada się na dodanie nam energii do działania, a co za tym idzie, przyczynia się do poprawy jakości naszego myślenia - na zdecydowanie bardziej pozytywne. Jednym z czynników, który przyczynia się do tego jest niewątpliwie słońce, a co za tym idzie - duża dawka witaminy D3, która jest sprzymierzeńcem dobrego samopoczucia i wzmacniania układu immunologicznego. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że ćwicząc na dworze w większym stopniu dotleniamy komórki naszego ciała, w końcu przecież zdecydowanie głębiej oddychamy. Taka kolej rzeczy mocno wpływa na polepszenie się przepływu krwi, jak również w znacznym stopniu polepszenia krążenia. Warto wspomnieć o dostarczeniu organizmowi substancji odżywczych, każdej jego partii.

Pożegnaj się z chipsami i innymi przekąskami. Niedługo już ich nie kupisz 

Aktywność na świeżym powietrzu, to także wpływ na nasz układ nerwowy, jak i ogólną pracę mózgu. Ruch pomaga nam zredukować stres, odrywa nas od codziennych kłopotów. W trakcie treningu skupiamy się na osiąganiu kolejnych sukcesów, przełamywaniu barier, a co za tym idzie - wprawiamy się w dobry nastrój, walczymy z własnymi słabościami, więc uczymy się radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Trening można powiedzieć, że nas oczyszcza i często dzięki niemu jesteśmy w stanie spojrzeć inaczej na daną sytuację, bez względu na to, czy stawiamy na bieganie, tenis, kolarstwo czy też spacer.

Trening na świeżym powietrzu, a motywacja

Trenując w terenie czujemy się wolni, tak naprawdę przestrzeń nas nie ogranicza, a jedynie możemy to zrobić my sami. Trening na łonie natury, to świetna okazja do zafundowania sobie różnorodności, na pozbyciu się rutyny, jak również skupienie się na tym, że może być bardzo fascynujący. To także bardzo dobry sposób na osiągnięcie dobrej kondycji, jak również świetna droga do tego, abyśmy zaczęli cieszyć się piękną, wymarzoną sylwetką. Oczywiście powinniśmy w tym wszystkim wspierać się zdrową, zbilansowaną dietą bez której ciężko będzie osiągać zamierzone cele pod tytułem - dobre samopoczucie. Możemy także czerpać inspiracje od naszych ulubionych sportowców. Wiele osób oprócz tego śledzi ich zmagania i korzysta z usług takich jak bukmacher online


Dodał(a): Redakcja Piątek 30.07.2021