Biegnij po formę

Dołącz do milionów ludzi, którzy biegają dla zdrowia, wyników albo po prostu przyjemności.

bieganie


Śniegi stopniały, mróz popuścił, wiosna za pasem! Zakładaj sportowe buty, wskakuj w dres, ostatni dzwonek na pozbycie się zimowej oponki. Bieganie to jeden z najprostszych i najtańszych sportów.


Mniej kilogramów. Bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na schudnięcie. Przebiegając kilometr, spalasz ok. 60 kcal.

Silniejsze serce. Już po paru tygodniach treningów twoja wytrzymałość się zwiększy.

Wydajniejszy mózg. Udowodniono, że ledwie pół godziny joggingu znacząco podnosi poziom kreatywności. Pomyśl, jak zacznie pracować twoja głowa, gdy przebiegniesz maraton.

Sprawność w łóżku. Według badaczy Uniwersytetu Harvarda biegacze rzadziej mają problemy z erekcją, a lepsze krążenie krwi  sprawia, że w ich życiu seksualnym nie gości zmęczenie.

Euforia biegacza. Po biegu wzrasta ilość endorfin, hormonów szczęścia wydzielanych przez mózg. Niektórzy przekonują, że bieganie może wprawiać w euforię mocniej niż narkotyki. Warto spróbować (biegania, nie narkotyków).

Tani sport. Do biegania potrzebujesz tylko motywacji, dobrych butów i odpowiedniego stroju. O motywację zadbaj sam, w wyborze odpowiedniego obuwia i stroju ) pomoże ci CKM.


Dobry sprzęt

Oczywiście możesz pójść do sklepu sportowego i kupić buty, które mają najładniejsze sznurówki. Jeśli jednak chcesz biegać zdrowo i komfortowo, potrzebujesz obuwia idealnie dopasowanego do swoich stóp. A żeby tak się stało, musisz swoje kończyny wymierzyć co do milimetra i do tego w trzech wymiarach! To trudne zadanie ułatwi ci Asics Foot ID – skaner 3D, dzięki któremu w kilka chwil poznasz wymiary swych stóp i dowiesz się, który model butów będzie do nich najlepiej pasował. Zobacz, co konkretnie on mierzy...

DŁUGOŚĆ  STOPY
Stopa jest mierzona od pięty aż do końca najdłuższego palca. Pamiętaj, że stopa w ruchu trochę się wydłuża i buty sportowe winny być 8–10 mm dłuższe, niż to wynika z pomiaru!

OBWÓD POPRZECZNY
Mierzony jest od kłębu palucha (czyli poduszki pod stawem dużego palca) do kłębu pod stawem małego palca – przy uwzględnieniu także wysokości wierzchu przedniej części stopy.

SZEROKOŚĆ  PIĘTY
Mierzy się ją od wewnętrznej do zewnętrznej strony pięty. Osoby o wąskich piętach powinny mocniej sznurować obuwie, żeby uzyskać mocniejsze osadzenie pięty w bucie.

WYSOKOŚĆ  PODBICIA
Punkt pomiaru leży na szerokość trzech palców poniżej zgięcia stawu skokowego. I może się np. okazać, że wąska stopa z wysokim podbiciem nie będzie pasowała do wąskiego buta!

WYSOKOŚĆ  SKLEPIENIA
Określana jest przez pomiar wysokości położenia kości łódkowatej pod stępem. Gdy sklepienie stopy jest bardzo niskie, a odbicie płaskie, może to wskazywać na płaskostopie.


KĄT ŚCIĘGIEN  ACHILLESA
Jeśli odchylenie stopy od pionu jest większe niż 3˚ do wewnątrz lub 2˚ na zewnątrz, stopa w czasie biegu jest dużo bardziej obciążona. Przeciętne (i prawidłowe) odchyle-nie to 1,5˚ do wewnątrz.


UŁOŻENIE  PALCÓW
Mierzony jest kąt odchyłki palucha, czyli dużego palca u stopy. Odchylenie może wskazywać na pozycję koślawą (valgus) lub szpotawą (varus). Wkładasz stopę do skanera i pozwalasz czterem laserom oraz ośmiu kamerom zrobić obraz 3D swej kończyny.  Dane są błyskawicznie wysyłane do Japonii i tam porównywane z ponad 5 tysiącami innych stóp z całej Europy. Na koniec otrzymujesz kartę z wynikiem, którą potem możesz wykorzystywać przy zakupie butów biegowych.Przenośny skaner Asics Foot ID jest wystawiany na imprezach i w sklepach sportowych (m.in. Intersport, Go Sport). Dokładne informacje o tym, gdzie i kiedy będzie skaner, znajdziesz na stronie www.asics.pl


Dodał(a): ckm.pl Środa 29.02.2012