Błoch o występie na Pro Fight

Młody, utalentowany a jak bije!
Jordan Błoch


PF: Mimo młodego wieku (22 lata przyp. red.) stoczyłeś już 14 walk zawodowych, skąd bierze się u Ciebie tak duża liczba startów?
Jordan Błoch: Wynika to z propozycji od organizatorów gal, staram się nie odmawiać. Widocznie podoba się im mój styl walki, lecz muszę przyznać, że zaczyna mnie to kosztować coraz więcej zdrowia.

PF: Pierwszą zawodową walkę stoczyłeś mając 17 lat, co sądzili o tym twoi rodzice?
Jordan Błoch: Myślę, że trzeba o to zapytać moich rodziców.  A tak na prawdę to sporty walki trenuję od 12 lat, na początku było to judo, potem karate shidokan, muay thai, na koniec dołożyłem bjj, by w końcu walczyć w MMA. W zawodach amatorskich stoczyłem ponad 30 walk, więc myślę, że byli już do tego przyzwyczajeni i nie zrobiło to na nich większego wrażenia niż wcześniej.

PF: Czym będzie dla Ciebie start na gali Pro Fight 7?
Jordan Błoch: Kolejną walką, którą zamierzam wygrać. Będzie to kolejny krok w mojej karierze i kolejna szansa na pokazanie się szerszej publiczności z jak najlepszej strony w walce.

PF: Czy fakt że gala odbędzie się na stadionie wpłynął jakoś na twoje  przygotowania?
Jordan Błoch: Nie, przygotowuję się to tej walki jak do każdej wcześniejszej. Zawsze daję z siebie wszystko na treningu bez względu na to gdzie odbędzie się walka, ale fakt, że walka odbędzie się na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na moją kondycję.

PF: Twoim przeciwnikiem będzie równie doświadczony Czech Jevgeniy Mahteenko, co wiesz o swoim przeciwniku?
Jordan Błoch: Wiem jedynie, że wywodzi się z uderzanych sportów walki i to jest jego największy atut.

PF: Czym będziesz starał się go zaskoczyć?
Jordan Błoch: Nie mogę zdradzać swojej taktyki, ale mogę powiedzieć, że będzie efektownie jeśli wszystko pójdzie według planu.

PF: Cieszysz się że walka odbędzie się w oktagonie?
Jordan Błoch: Tak, nie lubię walczyć w ringu. W ostatniej walce, którą stoczyłem w ringu mój przeciwnik przy mojej próbie obaleń trzymał się lin, co bardzo mnie zmęczyło a nie dało żadnego efektu, a w oktagonie nie ma takiego problemu.

PF: Ostatnio wziąłeś udział w teledysku, czy po karierze sportowej planujesz związać swoją przyszłość z muzyką?
Jordan Błoch: Nie zastanawiałem się nad tym udział w tym teledysku to w sumie przypadek, ale jakaś kariera filmowa… czemu nie.
Dodał(a): Pro Fight Wtorek 17.07.2012