Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu – kto będzie jego następcą?

Po 22 latach pracy w londyńskim klubie Arsene Wenger zdecydował, że to najwyższy czas, by ustąpić ze stanowiska trenera Arsenalu. Szkoleniowiec poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu.
2018-04-15T112052Z_478691366_RC1D57013600_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-NEW.JPG

Prędzej czy później to musiało nastąpić. Od kilku sezonów wyniki Arsenalu Londyn były bowiem zdecydowanie poniżej aspiracji i oczekiwań władz, zawodników oraz kibiców klubu. I choć Arsene Wenger jest wybitnym trenerem to jednak jego pomysł na dalsze prowadzenie zespołu wyraźnie się wyczerpał.

Stąd też decyzja szkoleniowca o podaniu się do dymisji. Oficjalną decyzję Wenger ogłosił w specjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na oficjalnej stronie Arsenalu:

„Po starannym przemyśleniu i dyskusji z klubem czuję, że to właściwy moment, abym ustąpił ze stanowiska po zakończeniu sezonu (2017/2018 – red.)” – napisał francuski szkoleniowiec.

„Jestem wdzięczny, że mogłem służyć klubowi przez tak wiele niezapomnianych lat. Prowadziłem drużynę z pełnym zaangażowaniem i uczciwością. Chciałem podziękować pracownikom, piłkarzom, dyrektorom oraz kibicom, którzy sprawiają, że ten klub jest wyjątkowy. Wzywam fanów do wiary w drużynę, by jak najlepiej zakończyć sezon. Niech wszyscy miłośnicy Arsenalu dbają o klubowe wartości. Moja miłość i wsparcie na zawsze”.

Wenger był szkoleniowcem Arsenalu od 1 października 1996 roku. Na ławce trenerskiej spędził 22 lata i prowadził klub w 823 meczach (wygrał 473). Zdobył z zespołem 3 tytuły Premier League i 7 Pucharów Anglii.

Jednym z potencjalnych następców Wengera jest były trener FC Barcelony Luis Enrique. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Reuters/Forum Piątek 20.04.2018