Adamek vs Saleta?

Nie milkną echa porażki Tomasza Adamka. Wszyscy zastanawiają się, co było jej przyczyną, a także, co dalej z naszym pięściarzem?
Saleta - Gołota

Polak na drugą wymarzoną walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Władimirem Kliczką nie ma najmniejszych szans. Na odbudowywanie swojej kariery także. Nie ma już na to czasu, po prostu

Sonda

Z kim powinien zmierzyć się Tomasz Adamek?

jest ... za stary. Wielu chce, by stoczył jeszcze jedną pożegnalną (i wygraną) walkę w kraju tak, żeby zakończyć swoją bogatą w sukcesy karierę z rekordem 50 zwycięstw.

Taką walkę mogłaby zorganizować tylko telewizja Polsat. Wśród rywali Górala najczęściej wymieniano Alberta Sosnowskiego i naszego jedynego mistrza świata w boksie zawodowym Krzysztofa ‘Diablo” Włodarczyka. Teraz dołączył... Przemysław Saleta, który otwarcie przyznał, że dla walki z Góralem wróciłby ze sportowej emerytury.

- Nasze style walki gwarantują, że byłoby to dobre widowisko. Ja bowiem nie jestem typem ringowego biegacza, Tomek też, moglibyśmy stoczyć dobry pojedynek. Chciałbym być dobrze zrozumiany. Dla mnie taka walka byłaby wielkim zaszczytem i nobilitacją, tak jak walka z Andrzejem Gołotą - stoczyłbym pojedynki z dwoma najwybitniejszymi polskimi bokserami w historii - powiedział Saleta.

Czy do tej walki dojdzie? Kwestia "dudków" ...


źródło: Super Express
Dodał(a): mmaniak/foto: Polsat Sport Wtorek 18.03.2014