11-latka chce wygrywać wyścigi F1

Ma dopiero 11 lat, a już jeździ bolidem F4 lepiej od niejednego profesjonalnego kierowcy. Pobija rekordy i interesują się nią sponsorzy.
Opublikowany przez Hideki Noda na 26 czerwca 2017
Juju Noda chodzi do szkoły podstawowej, ma 11 lat i już potrafi jeździć prawdziwym bolidem Formuły 4. Ba, nawet pobiła rekord okrążenia toru. A jeśli jeszcze ci nie zaimponowała to wiedz, że podpisała profesjonalny kontrakt ze sponsorem, chociaż nie może legalnie brać udziału w wyścigach dopóki nie skończy 16 roku zycia.

Kiedy skończyła trzy lata zaczęła jeździć gokartami. Jej ojciec jest byłym kierowcą F1. Hideki Noda prowadzi teraz szkołę dla rajdowców Noda Racing Academy, a jego córka jest tam gwiazdą. Dumny rodzic poświęca każdą wolną chwilę, aby pomóc jej szlifować talent.

Dzięki instrukcjom ojca udało jej się pobić rekord okrążenia na torze Okayama International Circuit. Pokonała trasę w ciągu 1 minuty i 38 sekund. Okazała się być o sekundę szybsza od poprzedniego rekordzisty. Pojawienie się sponsora było więc tylko kwestią czasu.

I chociaż Juju Noda osiągnęła już wiele, ma dużo większe ambicje. Pragnie pójść w ślady rodzica i brać udział w wyścigach F1. Nawet więcej. Chce je wygrywać i być pierwszą kobietą, której to się uda. Patrząc na jej zdolności wierzymy, że osiągnie każdy swój cel, tym samym wprawiając wszystkich facetów w zakłopotanie.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.facebook.com/hideki.noda.752 Środa 05.07.2017