144 km/h na deskorolce!

Wyobraź sobie jeden fałszywy ruch, jedno zachwianie podczas jazdy na deskorolce przy prędkości 144 km/h. Z człowieka zostałaby kulka kości i flaków, trzymająca się dzięki aerodynamicznemu kobminezonowi.
deskorolka-rekord.jpg

Urodzony w Denver w stanie Kolorado Kyle Wester 29 sierpnia przeszedł do historii. Jest najszybszym człowiekiem na desce bez napędu, który pomknął w dół wzgórz. 29-latek podszedł do tego na chłodno, bo żywi się adrenaliną i nie może bez niej poprawnie funkcjonować.

Jak to jest pędzić niemal 144 km/h na deskorolce? Kyle Wester zapytany o odczucia przed startem, powiedział że gdy tylko położył deskę na ulicy, jego wątpliwości i niepokój odeszły. Był całkowicie skupiony na zadaniu. Starał się utrzymać ciało w maksymalnym napięciu i nie wykonywać nerwowych czy gwałtownych ruchów. Od tego zależało jego zdrowie i być może nawet życie.

Dotychczasowy Rekord Guinnessa w najszybszym zjeździe na deskorolce wynosił 81,17 mil na godzinę, czyli 130,63 km/h. Kyle Wester pobił go z górką. Nowy rekord to prędkość 89,41 m/h czyli 143,89 km/h. Żeby to osiągnąć, musiał mieć specjalny sprzęt.Zaufał całkowicie swojemu sponsorowi Santa Cruz Skateboards – producentowi desek oraz dostawcom kółek, łożysk, trucków i gripu. Tego dnia zagrało wszystko. Włącznie z pogodą. Świeciło słońce, wiatr nie był zbyt mocny, zatem asfalt był nagrzany a podmuchy nie spychały Kyle`a na pobocza. Do tego uwagę zwraca płetwa na jego tylnej nodze. Odpowiada ona za płynne odprowadzanie powietrza, by to nie wirowało rozbite o przednią nogę.

Oczywiście próba była podjęta na specjalnym odcinku drogi, pod okiem specjalistów... bla bla bla... nie próbuj tego na własną rękę... bla bla bla... ale koniecznie wyślij nam nagranie!
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 09.09.2016