Powstał pub, w którym za piwo zapłacisz przebiegniętymi kilometrami

Jak zmotywować ludzi do biegania? Dać im nagrodę za przebiegnięte kilometry. A czy istnieje lepsza gratyfikacja za wysiłek niż darmowe zimne piwo?
iStock-873623888.jpg

Pub o nazwie „The Runways”, w którym walutą jest twój pot i wysiłek, otwarto w Londynie przy ulicy Charging Cross. Lokal powstał z inicjatywy marki New Balance i twórców aplikacji dla biegaczy o nazwie Starva (tak, to ta, przez którą ujawniono lokalizacje tajnych baz wojskowych armii amerykańskiej) w ramach przygotowań do wiosennego maratonu, który na wiosnę przebiegnie przez ulice stolicy Wielkiej Brytanii.

Zasady są proste. Wystarczy że uczestnicy zabawy pobiorą specjalną kartę biegacza, którą mogą połączyć ze swoim internetowym portfelem w smartfonie i która będzie automatycznie napełniać się punktami wraz z przebiegniętymi przez użytkownika kilometrami. Później te kilometry będą mogli wymienić na drinki i piwo w pubie Runaways.

Oczywiście nie wystarczy, że przebiegniesz się dwa razy za odjeżdżającym z przystanku autobusem i masz darmowego brona. Piwo dostajesz w zamian za wypełnienie czterech zadań, które polegają na przebiegnięciu 20, 64, 96 i 16 tys. kilometrów. W każdym przypadku przebiegnięcie połowy dystansu uprawnia do wymienienia odległości na dwa drinki/piwa, a całości – na 3 drinki/piwa.

Niestety akcja nie trwa wiecznie, bo inaczej każdy stałby się Robertem Korzeniowskim do końca tego roku, i kończy się wraz z maratonem londyńskim. Ale do wiosny jeszcze trochę zostało, więc pewnie sporo osób zdąży skorzystać z oferty. Biegiem do pubu!

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. mat. pras. Piątek 22.02.2019

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)