Zjedź torem saneczkowym

Wydawało Ci się, że największym białym szaleństwem może być zjeżdżanie na reklamówce ze stoku? Zawodnik amerykańskiej drużyny olimpijskiej udowadnia, że dużo niebezpieczniej jest na torze saneczkowym. Zobacz film z kamery na kasku.
matthew mortensen

Matthew Mortensen to reprezentant Stanów Zjednoczonych w saneczkarstwie. To dyscyplina sportowa, w której zawodnik lub zawodnicy zjeżdżają lodową tubą z prędkościami dochodzącymi do 130 km/h! Pojazd, na którym gonią w szaleńczym rajdzie, to platforma ze specjalnych, wytrzymałych tworzyw, przypominająca nieco zwykłe sanki.
belka_zobacz-polecana-galer.jpg
Lodowy tor, którym zjeżdża na poniższym wideo Matthew Mortensen z kolegą z drużyny ma wiele niebezpiecznych zakrętów i pozwala rozpędzić się do niewyobrażalnych 125 km/h. Trzeba być ekstremalnie skupionym, by nie wylecieć poza trasę i by nie rozbić się o bandy, tudzież nie złamać kończyny wystającej poza obręb sanek.

Nagranie nie pochodzi ze zjazdów w Soczi, ale Matthew możesz kibicować na obecnych Igrzyskach, gdyż bierze w nich udział. Możesz również wspierać ekipę z Polski, choć szanse na medal mamy takie same jak ekipa z Jamajki.

Dodał(a): buddy Czwartek 20.02.2014