Zdrowa doba

Zastosuj się do kilku zasad, a będziesz cieszył się dobrym samopoczuciem i pełnym zdrowiem
Zdrowie

25% DZIENNEJ PORCJI KALORII W ŚNIADANIU
Ten posiłek przyspiesza metabolizm, napędza na cały dzień oraz sprawia, że jesz mniej w ciągu całego dnia! Śniadanie powinieneś zjeść nie później niż 2 godziny po pobudce.

6 G SOLI
Takiej ilości soli potrzebujesz codziennie. To jest mniej więcej jedna łyżeczka do herbaty. Przyjmowanie większych ilości jest prostą drogą ku zawałowi serca. Niestety, wlicza się w to sól już zawartą w potrawach.

10 MINUT PRZERWY
Zapewnienie sobie takiej porcji odpoczynku po każdej godzinie pracy (zwłaszcza siedzącej) sprawi, że twój organizm i umysł będą pracowały perfekcyjnie.

1 L PIWA, 100 G WÓDKI LUB 2 LAMPKI WINA
Jeśli jesteś zdrowym mężczyzną, to konsumowanie niewielkich ilości alkoholu może działać antyzawałowo i antyrakowo. Jednak przesadne picie jest dla organizmu masakrą.

2 LITRY WODY
Minimalna ilość płynów, które powinieneś wypijać w ciągu dnia – oczyścisz organizm i wzmocnisz proces odchudzania. Najlepiej jeśli jest to woda niegazowana i pita w temperaturze pokojowej.

40 MINUT ĆWICZEŃ
Już taka dzienna dawka (5 dni w tygodniu) regularnego ruchu daje niesamowite efekty. Będziesz czuł się lepiej, poprawisz kondycję i wygląd swego ciała.

7-8 GODZIN SNU
To optimum dla dorosłego człowieka. Oczywiście zapotrzebowanie na sen jest kwestią indywidualną, jednak za dolną granicę przyjmuje się 5 godzin na dobę.

500 KALORII
Tyle energii twój organizm jest w stanie przyjąć podczas jednego posiłku – każda dodatkowa kaloria zamieni się w tłuszcz. I to nawet jeśli nie przekraczasz dziennej normy.

2600 KALORII
Tyle wynosi zapotrzebowanie energetyczne normalnego mężczyzny prowadzącego siedzący tryb życia. W przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie norma ta wynosi grubo ponad 4000 kalorii.

Dodał(a): Michał Jośko Piątek 30.09.2011