Wózek inwalidzki z Nitro

Aaron `Wheelz` Fotheringham – jego zaangażowanie i zawziętość wychodzi z niego przez pory skóry. Filmiki z jego udziałem na YouTubie oglądasz z zapartym tchem, a na koniec zauważasz, że spociły ci się oczy. Najbardziej charakterystyczny, obok Travisa Pastrany, rider Nitro Circus Live.
wheelz.jpg

fot.: nitrocircuslive.com

Aaron `Wheelz` Fotheringham urodził się w 1991 roku i nigdy w życiu nie chodził na własnych nogach. Urodził się z `wadą fabryczną` w postaci rozszczepu kręgosłupa, co uniemożliwiło mu chodzenie. Na szczęście został zaadoptowany przez rodzinę z wielkimi sercami i ogromem cierpliwości. Początkowo czołgał się nie mogąc wyleżeć za długo w jednym miejscu. W wieku trzech lat siadł po raz pierwszy na wózek. Później chodził o kulach, by w 1999 roku na stałe przykuć się do czterech kółek. Jednak nie z wygody, a z woli walki.


Chciał jeździć i wykonywać ewolucje jakie robił na swoim BMXie jego starszy brat Brian. Zachęcony przez niego, sam wskoczył na half pipe. I tak się wciągnął w sport wyczynowy. W wieku 14 lat wykonał pierwszy w historii backflip na wózku z udanym lądowaniem. Cztery lata później opanował podwójne salto w tył. W 2011 roku znów był pierwszy, tym razem ustrzelił trudniejszy i bardziej niebezpieczny frontflip.W międzyczasie startował na zawodach BMX, gdzie konkurował z riderami `rowerowymi`. Trenował ciężko pod okiem brata i ze wsparciem rodziców, którzy początkowo nie chcieli mu pozwolić na wysokie ewolucje. W 2012 roku ich serca na chwilę zastygły, kiedy to w Brazylii skakał na wózku z 15-metrowej rampy!

Ale to już bieżąca historia i światowa trasa z Nitro Circus Live, z którym jeździ od 2010 roku. Wtedy to Travis Pastrana dostrzegł młodego szaleńca, który po każdym dramatycznym upadku żartował, że już nigdy nie będzie mógł chodzić i chciał powtarzać próby.
Dziś, prócz szlifowania nowych tricków i szkolenia młodych riderów, jeździ po świecie motywując inne osoby jeżdżące na wózkach, by uwierzyły, że mogą spełniać swoje marzenia, a cztery kółka pod tyłkiem, mogą dostarczać funu.belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): buddy Piątek 22.11.2013