Wirtualny bilard na żywo

Już nigdy więcej nie przegrasz w bilard dzięki wynalazkowi dwóch młodych studentów
wirtualny bilard


Luis Sousa, Ricardo Alves and JMF Rodrigues to trzech sprytnych Portugalczyków, którzy wymyślili maszynkę do zarabiania kasy lub, jeśli stawką jest piwo, do bogacenia się w browar. Otóż przenieśli wszelkie ułatwienia z gry w bilard na kompie do świata realnego. Tym samym dali idealny przykład zastosowania rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality). Wynalazek nazwali PoolLiveAid.

Ich pomysł polega na tym, że podczas gry w bilard, na stole wyświetlają się linie obrazujące tor bili po uderzeniu - sugerują gdzie potoczy się kula po machnięciu kijem. Dobierz jednak rozsądnie siłę, bo tego system nie bierze pod uwagę. Jeszcze.
Cała magia tkwi w systemie kamer zamontowanym na suficie nad stołem. Bierze pod uwagę kilka czynników m.in. takich jak kąty odbicia czy ilość band na drodze bili.  

Póki co wszyscy obecni przy stole z zamontowanym systemem PoolLiveAid widzą linie na stole. Jednak idziemy o gruby zakład, że chłopaki zaczną sprzedawać ekskluzywną wersję sprzętu, która wyświetli linie na falach widocznych tylko posiadaczom specjalnych okularów „dekodujących”.Dodał(a): hajtek Środa 06.03.2013