Wings for Life World Run

4 maja 2014 roku, w czterdziestu krajach, na 5 kontynentach, dokładnie w tym samym czasie rozpocznie się globalny bieg organizowany przez Fundację Wings for Life. Wydarzenie będzie miało unikalny sportowy charakter – trasa, która będą pokonywać uczestnicy nie ma wyznaczonej linii mety i zakończy się, kiedy ostatnia osoba na świecie przestanie biec. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W Polsce bieg Wings for Life World Run odbędzie się w Poznaniu.
wingsfor.jpg


GLOBALNY BIEG W SZCZYTNYM CELU
W tym samym momencie, bez względu na porę dnia i nocy oraz panujące warunki atmosferyczne, cały świat wystartuje pod wspólnym hasłem „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”.  Są to zawody przeznaczone dla wszystkich, bez względu na biegowe zaawansowanie – zarówno dla początkujących amatorów, jak i olimpijczyków. Wydarzenie pomoże przyśpieszyć rozwój naukowy oraz zwróci uwagę na już poczynione postępy w badaniach nad rdzeniem kręgowym.

UNIKALNY FORMAT BIEGU
Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Jego rezultat zostaje zapisany w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na świecie przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód zamykający bieg. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

BIEG W POLSCE
Wings for Life World Run w naszym kraju rozpocznie się w miejscu, gdzie nawet najbardziej ambitne przedsięwzięcia i najodważniejsze wizje mają szanse powodzenia. Poznań, gdzie przed wiekami narodziło się państwo polskie, słynie z udanych imprez biegowych. Trasa będzie prowadzić ulicami stolicy Wielkopolski, a następnie skieruje się poza granice miasta.
„Wszyscy Ci, którzy chcą tego dnia podjąć wyzwanie, pokonać własne bariery, ustanowić swój rekord,
a przede wszystkim pokazać swoją solidarność i pomóc osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, powinni być na linii startu 4 maja 2014 r.” – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor sportowy Wings for Life World Run w Polsce.

FUNDACJA WINGS FOR LIFE
Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.Dodał(a): ckm.pl Piątek 25.10.2013