Wiemy, kto dostanie Złota Piłkę

Choć laureata Złotej Piłki 2019 poznamy dopiero 2 grudnia, to oficjalna delegacja poinformowała już zwycięzcę o przyznanym mu wyróżnieniu.

Zdaniem hiszpańskiej gazety „Mundo Deportivo” obecność delegacji francuskiego magazynu „France Football” jest niezbitym dowodem na to, że nagroda powędruje do rąk Leo Messiego.

Dziennikarze ustalili, że Messiego odwiedził sam Pascal Ferr, czyli redaktor naczelny gazety przyznającej prestiżowe wyróżnienie. Zdaniem hiszpańskiej prasy Ferr miał nie tylko poinformować piłkarza o wynikach plebiscytu, ale również przeprowadzić wywiad z laureatem, który ukaże się dzień po ogłoszeniu zwycięzców konkursu.

Leo Messi nie powinien być szczególnie zaskoczony takim wynikiem, ponieważ zwyciężył już w plebiscycie w 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015.  Jedynym piłkarzem, który – oprócz Messiego – dokonał tego pięciokrotnie jest Cristiano Ronaldo.

Głosowanie zakończyło się 9 listopada i wzięli w nim udział dziennikarze ze 180 krajów. Każdy z głosujących mógł wskazać pięciu zawodników z listy 30 piłkarzy i każdemu z wybranych zawodników przyznać punkt w skali 1-6.

Na liście faworytów do zwycięstwa znalazł się również Ronaldo, Virgil van Dijk oraz Robert Lewandowski. Oficjalne ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w paryskim Théâtre du Châtelet.

Sonda

Kto jest twoim faworytem do Złotej Piłki 2019?

ZOBACZ TAKŻE: TRENER UCZY PIŁKARZY SEKSU
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Środa 27.11.2019