WBO odebrało pas Mayweatherowi

Floyd Mayweather może i pokonał Manny`ego Pacquiao, ale właśnie odebrano mu pas mistrzowski. Jednym z powodów jest nieopłacenie przez „Money” opłaty w postaci 200 000 dolarów.
mayweather-tytul.jpg

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) jednogłośnie pokonał Manny`ego Pacquiao (57-6, 38 KO) w majowym pojedynku, okrzykniętym bokserską walką wszech czasów. Mimo to nie cieszył się pasem zbyt długo. World Boxing Organization (WBO) właśnie odebrała mu tytuł zdobyty w wadze półśredniej. Pięściarz, który zarobił w tym starciu 200 milionów dolarów nie uiścił opłaty sanacyjnej w wysokości 200 000 dolarów. Jednak nie o pieniądze tylko chodzi.

„Pretty Boy” posiada również pasy w innej kategorii wagowej federacji WBC i WBA, których obiecał zrzec się po wygranej w maju z Filipińczykiem. Chciał dać szansę młodszym pięściarzom i zaznaczał, że nie jest chciwy. Jednak do tej pory tego nie zrobił, zatem zgodnie ze statutem WBO, odebrano mu ostatnio zdobyty pas. Mayweather Jr miał czas na podjęcie decyzji i wniesienie opłaty, jednak do tej pory tego nie zrobił.Wedle przepisów organizacji WBO pas przejmie Timothy Bradley Jr (32-1-1, 12 KO), który dzierżył już ten tytuł w latach 2012 – 2014. Floyd Mayweather Jr najprawdopodobniej zakończy swoją karierę bokserską 12 września podczas gali w MGM Grand Garden Arena. Nie jest jeszcze znany jego przeciwnik, ale „Money” dostał dość ciekawy list z prośbą o walkę. Jego autorem jest australijski pięściarz Anthony Mundine (47-6, 27 KO), który niegdyś był jednym z najlepszych zawodników rugby w swoim kraju. W korespondencji przyznaje Floydowi tytuł najlepszego boksera świata, jednak siebie nazywa najlepszym atletą globu. Kolejnym argumentem ma być stwierdzenie, że obaj mają szybkie ręce, stopy i usta, zatem show ma być niezapomniane.

Australijczyk chyba nie domyślił się, że Floyd Mayweather potrzebuje przed pójściem na emeryturę łatwiejszego przeciwnika, by zgromadzić więcej środków na spokojną „jesień życia”. Już teraz przestał być rozrzutny i pożałował 200 000 dolarów na „wykupienie” pasa WBO.Dodał(a): Jan Rzeźnik Wtorek 07.07.2015