Ważenie al dente

W czasie oficjalnego ważenia przed jutrzejszą walką w obronie mistrzowskiego pasa Joanna Jędrzejczyk wraz z Jessicą Penne zgotowały widzom show, które było przedsmakiem tego, co czeka nas jutro.

Joanna Jędrzejczyk vs Penne

 Nasza zawodniczka przygotowała dla swojej przeciwniczki naszyjnik z makaronu penne i być może obiecała jej, że będzie głównym daniem w trakcie gali UFC w Berlinie.


Walka Jędrzejczyk vs. Penne o mistrzostwo w wadze słomkowej już w sobotę 20 czerwca o 21:00. Ten wieczór będzie zresztą należał do Polaków! Kto jeszcze skrzyżuje rękawice na oktagonie w berlińskiej arenie O2 World?

Spotkanie Jędrzejczyk vs. Penne będzie pierwszą w historii UFC walką o pas dywizji kobiecej rozegraną w Europie. Będzie to także pierwsze oficjalne starcie Jędrzejczyk w UFC na naszym kontynencie (jej trzy poprzednie walki odbyły się w Stanach). Polka jest niekwestionowaną faworytką wieczoru, gdyż w tej walce to ona będzie broniła pasa mistrzowskiego federacji UFC.

W ramach karty głównej reprezentant Polski Łukasz Sajewski spotka się w klatce z Nickiem Heinem. Zawodnik z Trójmiasta 28 czerwca będzie świętował swoją pierwszą rocznicę oficjalnej współpracy z UFC. W maju nasz reprezentant zapowiadał, że czuje się pewnie przed spotkaniem z Niemcem, kibicują mu także fani mieszanych sztuk walki.

Podczas karty wstępnej Piotr Hallman skrzyżuje rękawice z Magomedem Mustafaevem. Polak, znany jako „Płetwal,” wraca do gry po kilkumiesięcznej przerwie i od razu spotka się z trudnym przeciwnikiem. Rosjanin wszystkie zwycięskie walki wygrał przed czasem i udało mu się pokonać przeciwników dziesięć razy z rzędu.


Walkę Polki o obronę pasa mistrzowskiego federacji UFC będzie można śledzić na żywo wyłącznie na Extreme Sports Channel


kasja.jpgW Berlinie mamy swojego człowieka, który specjalnie dla Was śledzi wydarzenia gali UFC!


Dodał(a): CKM.PL / fot. wideo. KM Piątek 19.06.2015