Walka wieczoru Joanny Jędrzejczyk

Od początku walki o prymat w kategorii słomkowej federacji UFC było widać, że nasza Joanna Jędrzejczyk nie da sobie w kaszę dmuchać i Jessica Penne będzie w dużych opałach. I już po pierwszej rundzie można było przewidzieć, że ten pojedynek nie będzie trwał do końca wymiarowego czasu.
Jędrzejczyk UFC
Krwawa walka, w której nasza mistrzyni rozbiła – dosłownie – Jessicę Penne został również doceniony przez UFC nagrodą w postaci 50 tysięcy dolarów za walkę wieczoru.   

Zdjęcia pobitej Penne z tego pojedynku w sposób obrazowy pokazują, jaką przewagę miała nasza zawodniczka, ale widać to również w liczbach. W historii UFC była tylko jedna walka, w której była większa różnica zadawanych ciosów! Polka wyprowadziła 126 celnych ciosów, przy 204 próbach. Penne trafiła naszą zawodniczkę tylko 25 razy.  Joanna Jędrzejczyk, która jest również zmorą dla amerykańskich komentatorów ze względu na swoje nazwisko potrzebowała na taki wyczyn 3 rund, podczas gdy rekordzista Rich Franklin dokonał swojego wyczynu (+106) w pięciu rundach walki z Davidem Loiseau.W tym roku nasza mistrzyni ma zamiar walczyć jeszcze raz i my tę walkę na pewno oglądać będziemy, bo Joanna Jędrzejczyk to gwiazda , która nie zawodzi swoim przygotowaniem i widowiskowością walk.

Gale UFC na Extreme Sports Channel będzie można oglądać na żywo przez najbliższych kilka lat. To prawdziwa gratka dla wielbicieli wydarzeń organizowanych przez federację Ultimate Fighting Championship – dotychczas w Polsce mogli oni śledzić gale na żywo jedynie w systemie PPV. Teraz fani mieszanych sztuk walki będą mogli obejrzeć ponad 40 transmisji  gal UFC na żywo na ESC oraz sięgnąć do bogatego archiwum UFC.


Dodał(a): CKM.PL/ fot. KM Poniedziałek 22.06.2015