Walka o ... walkę

KSW | KSW 26 | MMA
Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala 3F w Ełku. Zwycięzca walki wieczoru podpisze kontrakt z KSW
Shamaev-Zawadzki

W walce wieczoru naprzeciw siebie stanie dwóch zawodników wagi piórkowej Tomasz Zawadzki i Arbiego Shamaeva. Zwycięzca ełckiego widowiska zasili dodatkową kartę walk gali KSW26, która 22 marca odbędzie się w warszawskiej hali Torwar.

Tomasz Zawadzki to dwudziestosześcioletni zawodnik MMA Team Ełk i starszy brat Mateusza Zawadzkiego, którego fani mieszanych sztuk walki mogli oglądać na gali KSW23. Ze sportami walki związany od najmłodszych lat. Zaczynał od kickboxingu, a MMA oddał się całkowicie sześć lat temu. Na co dzień jest zawodowym żołnierzem w batalionie zmechanizowanym w Orzyszu.

belka_zobacz-galerie.jpg

Arbi Shamaev jest o dwa lata młodszy od Zawadzkiego. Jego bilans zawodowych pojedynków to pięć zwycięstw i jedna porażka. Shamaev to podopieczny Piotra Jeleniewskiego z PJ Promotion Group i sparingpartner walczących na galach KSW Anzora Azhieva i Jakuba Kowalewicza.

Fani MMA wiedzą, że walka Zawadzki vs. Shamaev to bardzo dobre zestawienie. Obaj zawodnicy prezentują wysoki poziom sportowy i obaj zasłużyli na szansę, którą daje im federacja KSW. Jeden z nich już w marcu będzie miał okazję udowodnić, że zasłużył na możliwość walki dla największej europejskiej organizacji mieszanych sztuk walki i wzmocni prężnie rozwijająca się kategorię piórkową w KSW.
Dodał(a): mmaniak Czwartek 23.01.2014