Wakeboard Grand Prix nad Zegrzem

Wakeboarding podbija Polskę! Widać to było w pierwszy weekend sierpnia, gdy nad Zalew Zegrzyński zjechali się najlepsi europejscy riderzy, a ich popisy obserwowały tłumy rozentuzjazmowanych widzów.
wake1sg.jpg
Wakeboard Grand Prix za motorówką (WakeGP) nad Zalewem Zegrzyńskim był drugim z trzech etapów tegorocznych zawodów wakeboardu w Polsce. W evencie, który odbył się w dniach 1-3 sierpnia, wzięło udział 31 zawodników i zawodniczek. Zwycięzców wyłoniła trudna dwudniowa rywalizacja. Wśród pań triumfowała Polka Emilia Łopińska oraz Słowak Miroslav Hribik wśród panów. W nagrodę zwycięzcy odebrali czeki na 1500 euro. Nowością był, stojący również na wysokim poziomie, konkurs juniorów. Najlepszy wśród młodych riderów okazał się Kuba Walendzik z Polski.To oczywiście nie koniec emocji związanych z WakeGP. Wakeboarding to bardzo szybko rozwijająca się w Polsce dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej nowych zwolenników.
Kolejna i ostatnia już trzecia impreza w tym roku Wake GP MasterCraft za motorówką odbędzie się 15-17 sierpnia w Ełku przy Promenadzie.

Zawodnikom w zmaganiu się z falami pomagają specjalnie dostarczone łodzie Master Craft. Imprezie towarzyszą również najlepsze imprezy, na które zapraszani są didżeje z całego kraju. 


Dodał(a): CKM.PL/mat. prasowe/fot. www.MaciejKruger.com Wtorek 05.08.2014