Under Armour startuje z nowym modelem butów biegowych

Rozpracowujemy technologię HOVR

ckm under armour.jpg


HOVR to najnowsza technologia, którą w nowych modelach opracowała marka UNDER ARMOUR. Technologia ta odpowiadająca za amortyzację w butach i w sezonie wiosna/lato 2018 będzie występowała w dwóch modelach butów biegowych – Phantom oraz Sonic.


Trójwarstwowa pianka

Technologia HOVR została stworzona ze specjalnej pianki, która znajduje się w podeszwie środkowej butów biegowych. Wyróżnia się ona różną gęstością, a co za tym idzie, także różną twardością – w środku podeszwy znajduje się pianka o gęstości 47 C, która jest opleciona twardszą pianką o gęstości 52 C. Dzięki temu biegacz zyskuje zarówno dynamikę, jak i wysokie bezpieczeństwo. Aby nakreślić poziom twardości podeszwy, opiszemy wartości w ten sposób:

- 25 C – podeszwa miękka jak pierze
- 55 C – standardowa twardość podeszwy środkowej
- 85 C – twarde jak drewno.

Oddawanie energii na poziomie 60%

Co to znaczy w praktyce? Dokładnie to, że 60% siły uderzenia stopy o podłoże wraca do nas w kolejnym kroku. Daje to autentyczne poczucie pokonania grawitacji i ułatwia pokonanie dystansu. Pianka idealnie i bardzo szybko dopasowuje się do kształtu stopy użytkownika, co bardzo wpływa na komfort użytkowania, a także – co jest bardzo ważne dla sportowca – obniża wagę buta. Funkcję oddawania energii wzmacnia energetyczna sieć z materiału meshowego.

iPiccy-collage.jpg

Buty, które oddychają

Projektanci nowych modeli butów Under Armour, inspirując się kolarstwem górskim, stworzyli ultra oddychającą cholewę buta. Dzięki temu, że składa się ona z jednego płatu, zapewnia tym większy komfort podczas biegania.

Pianka HOVR idealnie wkomponowuje się w całą „technologiczną rodzinę” amortyzacji marki UNDER ARMOUR. W całym portfolio znajdziemy różne rodzaje – EVA, MicroG, Charged oraz właśnie HOVR, który jest systemem najbardziej zaawansowanym.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 02.02.2018