UEFA wszczęła postępowanie przeciw Polsce przez zachowanie kibiców podczas meczu z Włochami

O ile po piątkowym meczu Polska-Włochy (1:1) możemy być zadowoleni z postawy naszych piłkarzy pod wodzą nowego trenera, o tyle postawa kibiców zawiodła. UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciw Polsce właśnie ze względu na zachowanie tych drugich.
jeto_080618_001.jpg

Odpalanie rac i rasistowskie okrzyki podczas meczu – oto dwa powody, dla których UEFA wszczęła dyscyplinarne postępowanie przeciwko Polsce. Bo choć spotkanie z Włochami odbyło się w Bolonii, to mimo to wielu polskich kibiców wybrało się na trybuny tamtejszego stadionu, by zobaczyć pierwszy mecz naszych z Jerzym Brzęczkiem w roli selekcjonera.

I choć biało-czerwoni wypadli dobrze (zremisowali 1:1) to zdaniem europejskiej federacji postawa naszych fanów była daleka od stosownej. Kibice odpalili race i mieli wykrzykiwać rasistowskie hasła. Mieli, właśnie, UEFA ma dopiero bliżej zbadać sprawę 21 września i potwierdzić, czy rzeczywiście dochodziło do przypadków wykrzykiwania haseł dyskryminujących pod względem rasy.

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje mogą czekać polską reprezentację, jeśli jednak zarzuty o rasizm się potwierdzą, skutki będą na pewno poważne. Wszak wszelkie przejawy dyskryminacji są tępione i konsekwentnie eliminowane z piłkarskich trybun. I dobrze.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM Wtorek 11.09.2018