Tony Hawk: 50 trików na 50. urodziny

Najsłynniejszy skater świata skończył niedawno pięćdziesiąt lat. Z tej okazji przygotował film, który powinni obejrzeć nie tylko fani jazdy na deskorolce.

tony.jpg

 Istnieją dyscypliny sportu, które właściwie mają twarz jednego zawodnika. I tak jak pływanie natychmiastowo kojarzymy z Michaelem Phelpsem, tak na hasło „deskorolka” momentalnie mamy przed oczami Tony’ego Hawka. Nie bez powodu – Amerykanin nie tylko jako pierwszy na świecie wykonał obrót o 900 stopni i wygrał kilkadziesiąt różnych zawodów, ale także jak nikt inny na świecie przyczynił się do popularyzacji tej dyscypliny sportu, użyczając swojej twarzy i nazwiska w kilku grach serii „Tony Hawk’s Pro Skater”.

12 maja zasłużony sportowiec skończył pięćdziesiąt lat. Z tej okazji przygotował specjalny film, na którym udowadnia, że chociaż ma już swoje lata, to bynajmniej nie zapomniał o tym, jak wykonuje się pewne triki. Nawet te, których nijak nie można nazwać łatwymi. Po prostu obejrzyjcie to wideo – nawet w sytuacji, gdy wasz kontakt z jazdą na deskorolce sprowadza się do grania w wymienione wyżej gry. Aha, i najważniejsze – wszystkie z wykonanych ewolucji zostały opatentowane i wykonane po raz pierwszy właśnie przez Tony'ego!Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Środa 16.05.2018