Takich obrazków już nie zobaczycie – FIFA ogranicza ujęcia z fankami podczas transmisji meczów

Z jednej strony piłkę nożną ogląda się dla samego piękna futbolu, ale nie oszukujmy się – elementem tworzącym to piękno są również gorące kibicki, które operatorzy wychwytują na trybunach stadionów.
Denis Tyrin - TASS.JPG

FIFA właśnie postanowiła wypowiedzieć wojnę seksizmowi. Zdaniem organizacji można go zaobserwować przede wszystkim na trybunach stadionów i jednym z jego przejawów ma być zbyt częste pokazywanie ujęć pięknych fanek podczas transmisji meczów.

Interwencję w tej sprawie podjął już Federico Addiechi, szef komórki FIFA ds. równouprawnienia, który zapowiedział, że przedstawiciele federacji rozmawiali już kilkoma nadawcami, by ci ograniczyli pokazywanie kibicek w trakcie meczów.

Piłka nożna a problem seksizmu

Sam seksizm zdaniem FIFA ma być bowiem najpoważniejszym problemem mundialu w Rosji. Organizacja FARE (do spraw walki z dyskryminacją w futbolu), podała, że podczas mistrzostw w Rosji wykryła 30 przypadków seksistowskich zachowań.

Jednym z nich była galeria najgorętszych fanek mundialu, opublikowana przez Getty Images na Twitterze, która wywołała ogromne oburzenie wśród obserwatorów. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

Wygląda więc na to, że FIFA podąża drogą Formuły 1 i innych sportów, które próbują wyeliminować piękne kobiety jako element całej otoczki towarzyszącej tym dyscyplinom.  I choć sama walka z seksizmem jest jak najbardziej potrzebna, to najpierw należy sobie zadać pytanie, czy pokazywanie obrazków z trybun takich jak te poniżej rzeczywiście jest seksistowskie?

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Denis Tyrin - TASS/ FORUM Czwartek 12.07.2018