Mocne żarcie

Nie myśl, że można osiągnąć sukces, jedząc kiełki

szymon kołecki

Chciałbyś stać się następcą Szymona Kołeckiego? Pamiętaj, że bycie sztangistą to niełatwy kawałek chleba– czeka cię 9 treningów w tygodniu, każdy z nich to 3 godziny przerzucania ton stali. Dlatego dobowy cykl życia sportowca jest całkowicie podporządkowany treningom oraz regeneracji, a suplementy diety są równie ważne, co „normalne jedzenie”.

START
Pobudka o 7.40. Dzień rozpoczyna się od glutaminy (patrz sąsiednia strona) i rozruchu. Po godzinie 8 czas na śniadanie. – Zawsze 4–5 gotowanych białek z kurzych jaj, kanapki z pieczywa razowego z wędliną (sopocka, krakowska) oraz warzywa i jogurt – wylicza sportowiec. Zero kawy! Po śniadaniu czas na dawkę HMB. Następnie porcja węglowodanów, aminokwasy BCAA oraz izolat białka serwatkowego. Ok. 10.30 trening, podczas którego stosuje się napoje izotoniczne oraz, jeśli jest wyjątkowo ciężki, kolejną porcję BCAA. Po treningu – Gainer z kreatyną i przerwa do godz. 15.

DZIEŃ
Po południu kolejna dawka glutaminy oraz HMB i można już zacząć myśleć o obiedzie. Mistrz stawia na pierogi ruskie – wyłącznie z wody lub kaszę gryczaną, makarony oraz gotowane mięso (poza tym tłuszcze zwierzęce są wyeliminowane z diety!). Do każdego posiłku 30 ml oleju z pestek winogron. Ok. godz. 17 czas na drugi trening – zarówno przed nim, w trakcie, jak i po: węglowodany, białko i BCAA.

WIECZÓR
Kolacja o 20 – zestaw dań jest tu podobny do obiadu. Przed tym posiłkiem nie można zapomnieć o glutaminie, a po nim również o HMB oraz porcji aminokwasów.

RELAKS
– Bardzo istotna jest odnowa biologiczna, po 2 godziny we wtorek, czwartek i sobotę – podkreśla Szymon. Do tego mistrz dokłada dobrą książkę albo przejażdżkę rowerową ze swoimi dziećmi i psami – oto idealne metody na relaks.

DANE TECHNICZNE:
Wiek: 28 lat
Waga: 94 kg
Wzrost: 185 cm
Rekord w przysiadzie: 260 kg (cztery powtórzenia)
Rekord w podrzucie: 235 kg
Rekord w rwaniu: 185 kg


Dodał(a): ckm Czwartek 13.10.2011