Survival czyli preppers

Przezorny zawsze wyszkolony! Dlatego zamiast biadolić i przewidywać najazd zielonych ludzików czy gigantyczny kataklizm, możesz się do takich zdarzeń przygotować albo po prostu przeżyć fajną survivalową przygodę. Już piątego czerwca będziesz miał ku temu świetną okazję na Pierwszym Konwencie Preppersów, my tam będziemy!
Preppers
Kim jest Preppers?

Znaczenie tego słowa wywodzi się od czasownika „to prep” czyli przygotowywać się. Prepper to osoba przygotowująca się, natomiast preppers to społeczność osób, które się wspólnie przygotowują. Na co przygotowują się Preppersi? Maciej Tracz organizator konwentu odpowiada na to pytanie tak: „Każda sytuacja do której jesteśmy nieprzygotowani jest dla nas sytuacją ekstremalną. Sytuacje te możemy podzielić na trzy aspekty. Pierwszy to Zagrożenie Bezpośrednie Życia, drugie Zagrożenie Pośrednie Życia oraz trzecie sytuacje niewygodne, kłopotliwe, codzienne. Do pierwszej kategorii zaliczyć możemy np. zagrożenie terrorystyczne, w którym możemy się naprawdę znaleźć. Do drugiej natomiast zaliczyłbym np. sytuację, kiedy z nieznanych powodów „pada prąd” i nie ma go przez dłuższy czas. Taka sytuacja może spowodować panikę, włączenie się instynktów pierwotnych wśród osób, które nie mają wody, pożywienia etc. Taka sytuacja może spowodować, że staniemy się łatwym celem dla zorganizowanych grup. Trzeci aspekt to sytuacje kłopotliwe, niewygodne, codzienne. Jak to rozumieć? Taką sytuacją może okazać się skończenie papieru toaletowego w Centrum Handlowym przy „dwójce”. Na wiele zagrożeń możemy się przygotować, opracować odpowiednie procedury postępowania, zaopatrzyć się w wodę oraz jedzenie. Przygotować społeczność, w której łatwiej będzie nam przetrwać. Pamiętajmy jednak, że aspekt przetrwania to nie tylko sprzęt, ale i wiedza, doświadczenie, improwizacja, sprawność fizyczna oraz wiara.

preppers4.jpg
Gdzie się tego można nauczyć?

„Zapraszam wszystkich interesujących się tematyką preppersów oraz osób, które dopiero szukają informacji na nasz konwent. Zostali na niego zaproszeni oraz podjęli je najlepsi instruktorzy, specjaliści z szeroko rozumianego zagadnienia przetrwania i preppingu. Program szkolenia został tak opracowany, aby kompleksowo poznać najważniejsze aspekty preppingu i survivalu.”
preppers3.jpg

Co dokładnie pozna uczestnik konwentu?

Oprócz bardzo ciekawych, wyjątkowych osób, instruktorów, gości honorowych takich jak:

Adolf Kudliński - okrzyknięty Pierwszym Preppersem Polski
Michał Pater – człowieka, który pokonał 27000 km za 200 zł
Rafał Bacy – były operator BOA, Instruktor Wydziału Szkoleniowo-Bojowego, Koordynator Krajowy ds. Pododdziałów Antyterrorystycznych.
Na konwencie uczestnicy dowiedzą się między innymi:

> Co warto nosić zawsze przy sobie
> Jak skompletować i przygotować Zestaw Ewakuacyjny
> Co i dlaczego warto mieć w samochodzie
> Co każdy prawdziwy preppers ma w domu
> Jak opracować plan ewakuacji
> Jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia terrorystycznego
> W jaki sposób awaryjnie nawiązywać łączność
> Improwizowane metody alpinistyczne
> Jak udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej w warunkach codziennych oraz pola walki
> Jak przygotować sobie nocleg preppersa w mieście
> Topografia i metody nawigacji
> Pozyskiwanie i uzdatnianie wody
> Rozpalanie ognia technikami pierwotnymi oraz postapokaliptycznym
> Metody poruszania się po terenie bagiennym
> Co możemy jeść w lesie
> Budowa schronienia w lesie
preppers5.jpg

Serdecznie zapraszamy na konwent i informujemy, iż ilość miejsc jest ograniczona. Czego życzy się każdemu preppersowi? „Aby nigdy nie musieli wykorzystać swojej wiedzy, procedur, zapasów i umiejętności w sytuacji ekstremalnej oraz aby ciągle się rozwijali i zachęcali wszystkich ludzi do rozsądnego przygotowania się.”

Szczegóły uczestnictwa w konwencie znajdziecie na konwentpreppers.pl


Dodał(a): CKM.PL / fot. Pierwszy Konwent Preppersów Wtorek 28.04.2015