Stoch Mistrzem Olimpijskim!

15 340 dni, czyli 41 lat 11 miesięcy i 30 dni czekaliśmy na kolejnego po Wojciechu Fortunie mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich! Oto on. Na imię ma Kamil. Jego nazwisko to Stoch!
mistrz olimpijski


Polski skoczek nie miał sobie równych na normalnej skoczni w Soczi. W pierwszej próbie z łatwością poleciał aż 105,5 metra, co jest nowym rekordem skoczni. "Kamil Frunął jak rybitwa po sardynki" ... - krzyczał nieoceniony Tomasz Zimoch. Trenerzy rywali kręcili z niedowierzaniem głową. Już wiedzieli, że nic nie powstrzyma Orła znad Wisły, dokładnie z Zębu - najwyżej położonej miejscowości w Polsce! Stoch o 6,2 punktu wyprzedzał Norwega Andersa Bardala. Trzeci był Słoweniec Peter Prevc tracący do naszego zawodnika 7,2 punktu.

Naszych kibiców zgromadzonych na skoczni przeszył piorun ekstazy. Zaczęło się szaleństwo i odliczanie do finałowej serii.

belka_zobacz-galerie.jpg


Była ona formalnością. Stoch skoczył 103,5 metra! Potwierdził swoją dominację i utonął w uściskach kolegów. Drugi był Prevc, trzeci Bardal. Maciej Kot zajął siódme, Jan Ziobro trzynaste miejsce!Do drugiej serii nie awansował Dawid Kubacki, który ostatecznie ukończył zawody na 31 pozycji.

Kamilowi - gratulujemy, a Pani Jadzi - dziękujemy!
Dodał(a): Johny B. Niedziela 09.02.2014