Toksyczna szpryca

Wypryski na ciele, choroby wątroby i serca, ataki agresji i depresji to tylko niektóre ze skutków zażywania sterydów. Poznaj najczęściej zażywane sterydy w siłowniach.

sterydy


Metanabol

To jeden z najpopularniejszych sterydów wśród bywalców siłowni. Zażywany jest poprzez chęć jak najszybszego przyrostu masy ciała. Jest skuteczny przez okres 4-6 tygodni, gdzie efekty są najbardziej widoczne. Skutkami ubocznym zażywania "mety" są: nadciśnienie, zmiany skórne, łysienie, ginekomastia. Meta jest najbardziej popularnym anabolikiem w naszym kraju. Stosując metanabol organizm wytwarza aż 1/3 testosteronu mniej.Omnadren

To mieszanina czterech estrów testosteronu w roztworze olejowym. Testosteron powoduje wzrost masy mięśniowej, a zarazem zwiększa szybkość spalania tkanki tłuszczowej. Zapewnia utrzymanie się stałego poziomu "teścia" w organizmie. Ma silne właściwości anaboliczne Skutkami ubocznymi stosowania "omki" są obrzęki, podwyższony stopień agresji, wypryski na barkach, karku oraz pośladkach.

Tesosteron

Jest stosowany przez bywalców siłowni, chcących osiągnąć jak najszybszy przyrost masy i siły nie licząc się ze skutkami ubocznymi. Dzięki "teściowi" można "wyłapać"  nawet 10 kg masy w okresie 4-6 tygodni.Ma silne właściwości androgenne. Osoby nadmiernie zażywające testosteron powinny liczyć się z nadciśnieniem tętniczym krwi, ginekomastią czyli odkładaniem się tkanki tłuszczowej wokół sutków.

Winstrol

To steryd używany nie tylko w kulturystyce. Powszechnie jest stosowany do cykli redukcyjnych, najczęściej przez okres około 6 tygodni. "Wujek" upośledza syntezę kolagenu, wskutek czego stawy są bardzo podatne na uszkodzenia. Ponadto często występujący skutkami ubocznymi stosowania winstrolu są: zawroty głowy, znaczne uszkodzenia wątroby oraz skurcze.

Clenbuterol

W kulturystce stosuje się go przeciwko rozpadowi masy mięśniowej, a także na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Działanie clenbuterolu jest podobne do tak bardzo teraz popularnych spalaczy tłuszczu. Skutkami ubocznymi jakie za sobą niesie są: mdłości, zawroty głowy oraz drżenie rąk. Clenbuterol  jest stosowany w leczeniu astmy.

Deca-durabolin

Czyli dekanian nadrolonu. Z powodu małej ilości skutków ubocznych deka jest jednym z najbardziej lubianych "steków".  Po tym sterydzie przyrosty masy nie są tak szybkie jak po innych, jednak mięśnie rosną stabilniej i są lepszej jakości. Atutem "deki" jest także fakt, że retencja wody w organizmie jest znikoma. Wszystko ma jednak swoją cenę, tak jest i w tym przypadku. Efektami stosowania deca- durabolinu są: fekty to: wysokie ciśnienie krwi, słabe krzepnięcie krwi, krwotoki z nosa, czasami trądzik.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Poniedziałek 06.02.2012