Stadiony świata według Erica Cantony – Stambuł

Były gwiazdor Manchesteru United i jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Éric Cantona zabiera widzów w fascynującą podróż po stadionach świata.
1.jpg

Éric Cantona jest w Stambule, kulturalnej i ekonomicznej stolicy Turcji, gdzie od ponad stu lat rywalizują ze sobą dwa kluby piłkarskie — Galatasaray i Fenerbahçe. Od czasu ich utworzenia na ruinach Imperium Osmańskiego kluby miały inną koncepcję na temat tożsamości stambulskiej. Klub Galatasaray, założony w 1905 r. przez uczniów francuskiego liceum o tym właśnie imieniu, wspiera tożsamość opartą na tradycji osmańskiej i arystokratycznej. Zaś Fenerbahçe, założony w 1907 r. na orientalnym brzegu Bosforu, reprezentuje Turcję kemalistów i republikanów.

Premierowa emisja odcinka, 9 czerwca, o godzinie 22:00, na Discovery Channel.

O programie:
O pasji, jednak tym razem piłkarskiej opowie nam Éric Cantona, król boiska, legenda Manchester United. W weekendowe wieczory zapraszamy na tour po największych stadionach świata w programie – STADIONY ŚWIATA WG ERICA CANTONY (w soboty i niedziele o 22:00). Jest to propozycja dla fanów futbolu, pokazująca kibicowski wymiar rywalizacji wielkich klubów. Éric Cantona, były piłkarz Manchesteru United i reprezentacji Francji, przedstawia słynne rywalizacje derbowe w różnych miastach świata.Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Piątek 08.06.2018