Śmieszna gra

Grałeś kiedyś w tchoukball? Nie! To, na co czekasz!
tchoukball

Tchoukball to gra zespołowa charakteryzująca się … bezkontaktowością. Nie można blokować ani przechwytywać podań o faulach już nie wspominając!

Skład drużyny nie ma znaczenia, może być męski, żeński a nawet mieszany. Atakować można na … dowolną bramkę, po co ganiać przez całe boisko. Przed wykonaniem rzutu na bramkę zawodnik może zrobić maksymalnie 3 kroki, przetrzymać piłkę nie dłużej niż 3 sekundy, a i można wykonać maksymalnie 3 podania. Aby zdobyć punkt musisz odbić piłkę od bramki tak, aby spadła na boisko poza strefą gdzie nie możesz przebywać. W innym przypadku punkt zdobywa drużyna przeciwna. Zadaniem drużyny broniącej jest złapanie piłki zanim ta dotknie podłoża.

Bramki wyglądają śmiesznie, żeby nie napisać komicznie. Napięte są pod kątem 55 stopni, ich bok ma długość metra.  Boisko nie ma jednej stałej wielkości. Piłka jest identyczna, jak ta do szczypiorniaka. Ta dziwna dla nas Polaków dyscyplina sportowa niezwykle dynamicznie rozwija się we Włoszech.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 21.06.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
anelka (2012-06-21 07:21:55)
mając zajęcia na AWF, na przedmiocie gry zespołowe, miałem kilka przedziwnych gier, tej niestety nie ;) ale jest mnóstwo gier halowych których nie emitują w TV, kto wie jak gra będzie coraz bardziej popularna trafi na Olimpiadę ;p Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-06-21 00:39:28)
Już to gdzieś widziałem , z lekka wariacka gra Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)