Smart rower

Widząc to urządzenie, można jedynie zapytać: „dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?!”. Ekipa rowerzystów miejskich z Montrealu wymyśliła gadżet, który wkrótce zechce mieć każdy użytkownik dwóch kółek napędzanych siłą nóg.
smart-bike.jpg

SmartHalo to urządzenie, które łączy w sobie nawigację, lampkę, lokalizator roweru, system antykradzieżowy i asystenta treningu. Główną jego funkcją jest pokierowanie ridera najkrótszą drogą do celu. Na smart fonie uruchamiasz mapy, wybierasz drogę, a sparowane urządzenie na kierownicy poprowadzi Cię najbardziej optymalną trasą. Komunikaty przekazywane będą za pomocą zapalających się w odpowiedniej części okręgu diod LED. Nie musisz wytężać wzroku, by dojrzeć strzałki na ekranie.

Dzięki temu Twój telefon może spokojnie przebywać w kieszeni, plecaku czy sakwie i nie zmoczy się w razie deszczu. SmartHalo testowany był w najbardziej surowych warunkach atmosferycznych i jest na nie całkowicie odporny. Poza tym diody gadżetu w pełnym słońcu będą bardziej czytelne niż wyświetlacz smartfona. Również pewne osadzenie na kierownicy eliminuje ryzyko odpadnięcia urządzenia w razie nierównej nawierzchni – w przeciwieństwie do uchwytu telefonicznego.Do tego SmartHalo pełni funkcję antykradzieżową. Uzbrojony alarm zacznie wyć, gdy ktoś zechce odjechać rowerem lub usunąć czy zniszczyć urządzenie. Lokalizator przyda się, gdy ktoś jednak zawinie Twój bicykl albo nie pamiętasz gdzie go zostawiłeś.

Kolejna funkcjonalność to lampka rowerowa. Gdy warunki oświetleniowe pogorszą się, SmartHalo automatycznie uruchomi diody i rozjaśni drogę przed Tobą. Natomiast gdy schodzisz z bicykla, urządzenie wyłączy się, by oszczędzać baterię. Ta wystarcza na około trzy tygodnie użytkowania.

Gadżet może również pełnić rolę asystenta czy trenera. Rejestruje pokonane przez Ciebie trasy, dystans, średnią prędkość czy spalone kalorie. Na wyświetlaczu zobaczysz z kolei informację - w postaci świecącej się w odpowiednim kolorze diody – o połączeniach przychodzących i pogorszeniach pogody.SmartHalo finansowany jest na Kickstarterze przez zapaleńców gadżetów rowerowych. Twórcy potrzebują 67 000 dolarów. W tej chwili zebrali dwa razy tyle. Zatem dopną swego i pierwsze sztuki SmartHalo wyślą w maju 2016. Wczesne wsparcie pozwoliło na zakup urządzenia w cenie 79 dolarów (ok. 300 zł). W regularnej sprzedaży cena SmartHalo ustalona jest na 149 dolarów (ok. 560 zł). Gadżet współpracuje z systemami operacyjnymi iOS i Android. Zainteresowany?

Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 27.08.2015