Zawód kalosz

To podobno jeden z najniewdzięczniejszych zawodów świata...
kalosz


Za 17 dni rozpoczęcie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zebrali dla was listy największych sędziowskich wpadek w historii piłki nożnej. Ciekawi jesteśmy, czym zaskoczą nas sędziowie podczas EURO 2012.

Faul widmo
Niejaki Emerson Acuna postanowił, że nic nie stanie mu na drodze w zrobieniu „wapniaka”. Jak postanowił tak zrobił. Nie mając wokół siebie żadnego rywala postanowił się przewrócić. Padł jak rażony gromem i ku zdziwieniu wszystkich sędzia wskazał na jedenastkę… Po meczu piłkarz oczywiście do niczego się nie przyznał.

Spalony skandal
Niefortunna decyzja sędziego podczas meczu Leeds - WBA doprowadziła do zamieszek. Ray Tinkler uznał gola, nie zgadzając się z decyzją liniowego, który machał chorągiewką jak szalony. Na boisku doszło do wielkiej awantury z rozwścieczonymi kibicami.

Nabici w butelkę
Sędzia nie wielbłąd, napić się musi! Z takiego założenia wyszedł Wolf-Dieter Ahlenfelder, który był tak napruty, że po 29 minutach gry zakończył pierwszą połowę meczu. Dopiero interwencja liniowego pozwoliła doliczyć pozostały czas gry. " Jesteśmy mężczyznami – nie pijemy fanty" – skwitował.

Gol bez gola
Podczas półfinałowego meczu Pucharu Anglii Martin Atkinson uznał gola, którego nie było. Piłka nawet nie dotknęła linii bramkowej o jej przekroczeniu już nie mówiąc. Piłkę zablokowali obrońcy jakieś 10 cm przed linią bramkową.

Strzelająca ręka
Podczas dogrywki meczu Irlandia – Francja, którego stawką był awans na mundial do RPA Thierry Henry strzelił bramę ręką! Nie wiemy czy sędzia się zagapił, czy dusił kreta, ale tą decyzją strasznie skrzywdził Irlandczyków!

Zanik pamięci
Mistrzostwa świata 2006, mecz Chorwacja – Australia. Josip Simunic dostaje drugą żółta kartkę i ku zdziwieniu wszystkich dalej biega za gałą. Dopiero po trzecim żółtku Graham Poll postanowił usunąć zawodnika z boiska.

Mały strzelec
Wielkim roztrzepaniem może pochwalić się Silvia Regina de Olivieria to podczas jej meczu, chłopiec podający piłki strzelił bramkę! Odbitą od bocznej siatki piłkę młodzian złapał i wrzucił do bramki. Mimo wielu protestów bramkę uznano!


Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 22.05.2012