Przebiegł maraton mimo kwarantanny. Przekazał lekarzom 100 tys. złotych

Skończyły ci się pomysły na spędzenie kwarantanny? Weź przykład z tego faceta. Mimo samoizolacji udało mu się przebiec cały maraton, a przy tym nie złamał obostrzeń władz i zebrał 100 tys. zł dla służby zdrowia.
iStock-862317986.jpg

Niektórym z bezczynności podczas kwarantanny przychodzą głupie pomysły do głowy. Ostatnio pisaliśmy o facecie, który postanowił przebrać się za kobietę, żeby oszukać policjantów. Na szczęście są ludzie, którzy przywracają światu równowagę.

Pochodzący z Anglii James Campbell stwierdził, że dalsze bezczynne siedzenie na kanapie nie ma sensu i postanowił przebiec maraton. Mężczyzna był przyzwyczajony do częstych treningów, za którymi najwyraźniej bardzo tęsknił, bo do przebiegnięcia 42 kilometrów i 195 metrów wystarczył mu niewielki ogródek, którego dłuższy bok ma tylko 6 metrów.

Zanim tego dokonał, opublikował na Twitterze post, w którym napisał, że przebiegnie maraton pod warunkiem, że tweet zostanie podany dalej 10 tys. razy. Publikacja zebrała ponad 54 tys. udostępnień, a tym samym Anglik nie miał wyboru i musiał wystartować.


Założył sportowe ubrania, włączył kamerę, wyszedł do ogrodu i zaczął transmitować w sieci swój bieg. Miał on przy tym szczytny cel. Oprócz pokonania maratonu udało mu się uzbierać równowartość 100 tys. zł. Pieniądze wpłacali jego widzowie podczas zbiórki charytatywnej zorganizowanej na specjalnej platformie. James przekazał całą sumę na brytyjską służbę zdrowia.

ZOBACZ, JAK JAMES POKONUJE MARATON WE WŁASNYM OGRODZIE:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Piątek 03.04.2020