Powstaje największy stadion na świecie. Projekt szokuje

Pomimo pandemii Chińczycy śmiało patrzą w przyszłość. Właśnie ruszyła budowa największego piłkarskiego stadionu na świecie. Wizualizacje robią ogromne wrażenie.
chiny.jpg

Nowy obiekt ma zastąpić Tianhe Stadium, na którym ważniejsze mecze rozgrywa drużyna Guangzhou Evergrande. Mieści on 60 tys. osób i został wybudowany w 1987 roku, a cztery lata później odbył się na nim inauguracyjny i finałowy mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet.

CZYTAJ TAKŻE: FIFA WALCZY Z KORONAWIRUSEM. TYMCZASOWE SZPITALE I WYDŁUŻONY SEZON

Znani z niebywałego rozmachu Chińczycy idą na całość i postanowili wybudować obiekt mieszczący 100 tys. kibiców. Dla porównania Stadion Narodowy w Warszawie miesci 58,5 tys. osób w czasie imprez sportowych i 72 tys. widzów podczas wydarzeń muzycznych.

EVtZI5QU0AE8sMk.jpg
Władze piłkarskiego mistrza Chin drużyny Guangzhou Evergrande planują przeznaczyć na budowę ok 1,7 miliarda dolarów, co w przeliczeniu daje ponad 7 miliardów złotych. Budowla swoim kształtem ma nawiązywać do kwiatu lotosu. Zakończenie prac jest planowane na 2022 rok.

EVtZHwdVcAEhrq1.jpg

Jeśli stadion zostanie wybudowany zgodnie z założeniami, to jego pojemność pozwoli mu na pokonanie hiszpańskiego Camp Nou mieszczącego 99 354 widzów.Dwa pozostałe obiekty uważane za największe to Estadio Asteca mieszczący po renowacji w 2017 roku 87 tys. kibiców oraz Salt Lake Stadium, na którego trybunach może zasiadać 85 tys. widzów. Oba stadiony zostały znacznie pomniejszone podczas ostatnich remontów. 


ZOBACZ TAKŻE: BUGATTI CENTODIECI - MUSISZ BYĆ RONALDO, ŻEBY JE KUPIĆ 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. mat. prasowe Piątek 17.04.2020