Powrót Cara

Fiodor Jemieljanienko znów w akcji! Jeśli żyłeś nadzieją, że Ostatni Car nie wytrzyma na sportowej emeryturze, masz okazję do świętowania z butelką rosyjskiej wódki w dłoni

Screen Shot 2016-06-06 at 16.22.50.png

Organizacja UFC podała właśnie informację, która każdemu fanowi MMA zjeży włosy na plecach: już 17. czerwca br. do gry powraca najwybitniejszy zawodnik wagi ciężkiej w całej historii wszechstylowej walki wręcz.

Choć Fiodor Władimirowicz Jemieljanienko (przez fanów nazywany Ostatnim Carem) cztery lata temu przeszedł na sportową emeryturę, to bardzo ciężko było mu usiedzieć w kapciach i wytrzymać bez walki. Efekt? Pojedynek, który odbył się 31 grudnia 2015 w japońskiej Saitamie. Fiodor dał się namówić na występ w nowopowstałej federacji RIZIN (stworzonej przez byłego szefa PRIDE, Noboyukiego Sakakibarę) i już w pierwszej zmasakrował Jaideepa Singha z Indii.

Car poczuł wówczas krew i postanowił zrobić sobie kolejną przerwę w emeryturze – tym razem ów obchodzący w tym roku 40. urodziny sportowiec pojawi się na gali Fight Nights Global 50, która odbędzie się na Sibur Arenie w rosyjskim Petersburgu. 

Jego rywalem będzie Fabio „Caipira de Aco” Maldonado, mierzący 185 cm i ważący 93 kg zawodnik z Brazylii.

Czy ów 36-latek ma jakiekolwiek szanse na wygraną z rosyjskim geniuszem MMA? Naszym zdaniem żadnych. Nie zamierzamy więc stawiać pieniędzy na sensacyjne zwycięstwo Brazylijczyka, zamiast tego po prostu cieszymy się z kolejnej okazji do podziwiania Fiodora.

Zobacz zapowiedź tego wydarzenia:


Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: Instagram Poniedziałek 06.06.2016