Posłanka zawalczy w formule MMA

Iwona Guzowska, posłanka na Sejm oraz niegdyś najlepsza kickboxerka Europy i świata, stanie w ringu już w 2014 roku.
iwona guzowska mma


Podczas gali KSW 23 Iwona Guzowska publicznie wyznała, że ma w planach walki w formule MMA. Po walce Karoliny Kowalkiewicz i Marty Chojnoskiej posłankę na ring wywołał Mateusz Borek. Obwieścili, że mają ważną wiadomość, po czym była kickboxerka powiedziała, że zostanie ironwoman. Nie wzbudziło to euforii kibiców, ale pospiesznie konferansjer uzupełnił ciekawą informację.

To już pewne – Iwona Guzowska zawalczy podczas jednej z gal, jednak nie będzie to na KSW 24, która odbędzie się 28 września 2013 w łódzkiej Atlas Arenie, a w 2014 roku. W końcu musi przecież przypomnieć sobie, jak się nokautuje rywalki.

Jednak posłanka musi zaledwie sobie odświeżyć pewne rzeczy, bo jak sama mówiła: „kopać potrafię bardzo dobrze, uderzyć też jeszcze umiem” i tłumaczy, że chce się podszkolić w parterze:” Zabieram się za treningi głównie w parterze”.

Iwona Guzowska polityką zajęła się w 2007 roku, kiedy to pierwszy raz zasiadła w ławach sejmowych. Obecnie sprawuje drugą kadencję, która potrwa do 2015 roku. Czy zrezygnuje ze swojego urzędu, by móc intensywniej przygotowywać się do walk? Tego nie zdradziła.

W przeszłości była wielokrotną mistrzynią świata i Europy w boksie i kickboxingu, kilkukrotną zdobywczynią Pucharu Świata, mistrzynią wielu krajów (w tym 7 razy w Polsce) w obu tych dyscyplinach. Te tytuły oraz bardzo aktywny tryb życia Iwony Guzowskiej pozwalają sądzić, że mimo swoich 39 lat, będzie w stanie mierzyć się z dużo młodszymi rywalkami.Dodał(a): buddy Poniedziałek 10.06.2013