Polski sędzia faworytem do sędziowania finału Ligi Mistrzów lub Ligi Europy

Być może polskim drużynom nie idzie zbyt dobrze w europejskich rozgrywkach klubowych, ale za to polscy sędziowie nadrabiają brak sukcesów piłkarzy z nawiązką. A konkretnie jeden sędzia.
gilu_170917_024.JPG

Nazwisko Szymona Marciniaka nie jest obce żadnemu polskiemu fanowi futbolu. Polski arbiter w ostatnim czasie robi prawdziwą karierę na arenie europejskiej piłki klubowej, czego wyrazem jest wyróżnienie, którego najprawdopodobniej dostąpi w najbliższym czasie.

Isaac Futo, dziennikarz hiszpańskiego radia „Cope”, poinformował na swoim Twitterze, że Szymon Marciniak jest jednym z dwóch faworytów do poprowadzenia finałowego spotkania któregoś z europejskich pucharów – Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Drugi kandydat to serbski arbiter Milorad Mazić i to właśnie między niego i Marciniaka mają być podzielone dwa najważniejsze mecze europejskich rozgrywek klubowych sezonu 2017/2018.

W tej chwili nie wiadomo, który sędzia otrzyma który mecz, jednak bardziej prawdopodobne jest to, że polski arbiter poprowadzi spotkanie finałowe Ligi Europy. Szef komisji sędziowskiej UEFA Pierluigi Collina ma podjąć decyzję w najbliższym czasie. Trzymamy kciuki, żeby Szymon Marciniak dostał jednak Ligę Mistrzów, choć i Liga Europy będzie dla Polaka ogromnym wyróżnieniem. 

ZOBACZ TEŻ FOTKI KAROLINY BOJAR - PIĘKNEJ POLSKIEJ SĘDZI!


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Fot. Maciej Gillert / FORUM Piątek 04.05.2018