Polska perełka na liście turystycznych hitów świata!

Krzywy Las koło Gryfina w końcu został doceniony. To ciekawe miejsce zachwyca i przyciąga turystów, zwłaszcza zafascynowanych różnymi teoriami na temat jego powstania.
iStock-521132843 (1).jpg

Krzywy Las to nasz turystyczny hit. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Zajmuje teren około 1,7 ha i jest pomnikiem przyrody. Miejsce otrzymało nazwę ze względu na dość dziwne drzewa rosnące w lesie. To kilkaset wygiętych sosen, które zostały zasadzone prawdopodobnie w 1934 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Raj na ziemi szuka pracowników

Teorie, na temat tego, skąd takie łukowate wygięcia, do dnia dzisiejszego fascynują turystów. Najbardziej znana jest ta, która mówi, że drzewa zostały ukształtowane przez ludzi. Po prostu były one uprawiane na tzw. "krzywulce", które później służyły stolarzom. Są i inne pomysłowe wytłumaczenia.

Krzywy Las stworzyli obcy?

Przykładowo, drzewa zostały ścięte, kiedy miały ok. 6 lat, ale zostawiono im ostatnią dolną gałąź. Ta rosła i rosła i wyrosła w takim charakterystycznym kształcie. Z kolei inna hipoteza mówi o tym, że sosny były przygotowywane do produkcji sań. ale jak wiadomo, turyści mają i swoje pomysły.Niektórzy sugerują, że to miejsce magiczne, a drzewa powstały w wyniku działania kosmicznych mocy.W sumie nie ważne, jak powstał, ważne, że został doceniony. "Daily Mail" wybrał go jako jeden z dziewięciu magicznych lasów, które warto odwiedzić. Krzywy Las polecali także dziennikarze z "The New York Times". 

Tak się wozi jeden z bogatszych raperów - ZDJĘCIA

Dodał(a): Tomek Orszulak/fot.iStock Wtorek 21.01.2020