Plan B - narty w Szkocji

Czy chciałbyś zaimponować oryginalnością, gdy ze znajomymi będziecie podsumowywać sezon narciarski?
narciarstwo
Tradycyjnie wybierasz się na narty do Zakopanego, Tatrzańskiej Łomnicy czy Gstaad? Zapomnij o czymś tak oczywistym i postaw na plan B, czyli zrobienie czegoś inaczej i lepiej. Pomyśl o białym szaleństwie w magicznej Szkocji! Znajdziesz tam kurorty ze świetną bazą noclegową, wypożyczalnie z najnowocześniejszym sprzętem, dziesiątki kilometrów perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności i klimat, jakiego do tej pory nie znałeś.

Cairngorm
Wielki ośrodek narciarski, który ma na koncie m.in. nagrodęGolden Ski dla najlepiej zagospodarowanego kurortu narciarskiego w Europie. Cairngorm to 35 km świetnych tras przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i zaawan-sowanych narciarzy, a do tego świetny park snowboardowy. Po dniu pełnym wrażeń polecamy odwiedziny w Ptarmigan – najwyżej położonej (1100 m) restauracji na Wyspach.
Sprawdź: www.cairngormmountain.co.uk

Glencoe
Niesamowite trasy otaczające ten kurort nazywa się „Alpami Szkocji”. Jesteś zaawansowanym narciarzem i kochasz naprawdę mocne wrażenia? A więc rzućwyzwanie legendarnej Fly Paper – jednej z dwóch tutejszych czarnych tras będącej najbardziej stromym stokiem narciarskim w Szkocji. Dodatkowym plusem Glencoe jest jego doskonała lokalizacja – kurort znajduje się zaledwie 150 km od Glasgow.
Sprawdź: www.glencoemountain.com

Lecht
Miejsce uwielbiane zwłaszcza przez początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy, a także rodziny z dziećmi – znajduje siętu ponad 20 tras, z których większośćto nartostrady zielone i niebieskie oraz najlepsi w Szkocji instruktorzy narciarstwa. Na szczęście wytrawniejsi sportowcy nie muszą w Lecht obawiać się nudy – mają bowiem do dyspozycji 5 tras czerwonych oraz jednączarną.
Sprawdź: www.lecht.co.uk

Glenshee
Nie lubisz stania w kolejkach? A więc odwiedź najmodniejszy kurort Wielkiej Brytanii. To bajeczne miejsce ma najbardziej rozbudowany system wyciągów w Szkocji oraz najlepiej wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Miłośnicy śniegu majątu do dyspozycji 3 doliny i 4 góry – łącznie ok. 40 km tras zjazdowych (w tym dwie czarne), które usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych.
Sprawdź: www.ski–glenshee.co.uk

Nevis Range
Modny kurort z najwyżej położonymi nartostradami w Szkocji. Znajduje się tu aż 35 tras narciarskich, w tym aż 5 czarnych. Pobliska miejscowość Fort William jest znana w całej Wielkiej Brytanii ze świetnych pubów. Szklaneczka whisky Ballantine’s Finest w jednym z nich pozwoli ci sięrozgrzaćpo narciarskich szaleństwach oraz utwierdzićw przekonaniu, że plan B to jest to!
Sprawdź: www.nevisrange.co.uk

Dodał(a): CKM Środa 02.01.2013