Ping pong przyszłości

Stół do ping ponga, który jest dotykowym ekranem, jednocześnie wyświetlającym Twoje statystyki i poziom umiejętności. To nie jest science-fiction. To już jest rzeczywistość.
ping pong.jpg

Ten interaktywny i innowacyjny stół został stworzony w ramach zaliczeniowego projektu na uniwersytecie, przez młodego projektanta Thomasa Mayera.

Z początku chodziło jedynie o zaawansowane metody śledzenia toru lotu piłeczki pingpongowej, jednak w miarę rozwoju całego przedsięwzięcia, Mayer stwierdził, że warto by te dane zwizualizować i wyświetlić na powierzchni stołu.

I tak właśnie powstał projekt, który może całkowicie odmienić dyscyplinę sportu, jaką jest ping pong. Stół jest całkowicie interaktywny i jest w stanie samodzielnie prowadzić statystyki dotyczące danego gracza, sprawdzając choćby jak często gra oraz na jakim poziomie są jego umiejętności – między innymi siła uderzenia, umiejętność podkręcana piłeczki, czy też serwis.

Wszystkie te statystyki podane są w jasnej i przejrzystej formie eleganckich tablic i są wyświetlane na interaktywnej powierzchni stołu, tak, że zawodnicy mogą przed rozpoczęciem meczu zobaczyć swój sportowy progres.

Oprócz tego, dzięki dwóm kamerom Playstation CL-eye, stół jest w stanie śledzić i pokazywać na swojej powierzchni tor lotu piłeczki pingpongowej, a także tworzyć interaktywne gierki treningowe dla zawodników.

TableTennisTrainer3000 from thomas mayer on Vimeo.


Trzeba przyznać, że to naprawdę niezła sprawa. Jeśli tak miałby wyglądać nie tylko ping pong, ale w ogóle sport przyszłości, to my już chcemy w niej żyć.Dodał(a): Jakub Rusak Środa 04.05.2016