Pełne wrażeń morskie starcie z Runmageddonem

Trasy pełne wyzwań, przeszkody, które będą prawdziwym wyzwaniem i adrenalina na wysokim poziomie, tego mogą spodziewać się wszyscy, którzy staną na stracie gdańskiego Runmageddonu. Już w ten weekend w ekstremalnym biegu z przeszkodami wystartuje ponad 6000 śmiałków, a wśród nich sama Miss Polonia 2017 Agata Biernat.
rmg-sopot-4-minjpg.jpg

Najbliższy weekend, 15-16 września w Gdańsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych przeżyć związanych z Runmageddonem. Park Reagana stanie się areną zmagań ponad 6 000 śmiałków, którzy przybędą do Gdańska z całej Polski. Dwudniowy event da uczestnikom możliwość sprawdzenia się na specjalnie przygotowanych trasach o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie też atrakcji dla osób dopingujących startujących na trasie. Czekać na nich będzie Miasteczko Kibica, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

TOP 10 przeszkód
Inżynierowie Runmageddonu już od początku tygodnia przygotowują trasy, a Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy na temat przeszkód, z którymi będą musieli zmierzyć się odważni uczestnicy biegu. Doły na plaży, Jelita prosto do morza, Pole Dance czy Oponeo to przeszkody, które są już dobrze znane Runmageddończykom. Na trasach w Gdańsku pojawi się też Kołkownica, Wariat, Flying Monkey i Multirig. Na uczestników czeka Najdłuższa przeprawa wśród wód Morza Bałtyckiego. Swój wielki powrót na trasy Runmageddonu podczas eventu w Gdańsku zaliczy Pro skater czyli rampa, która na codzień służy do akrobacji na deskorolce. Zawodnicy będą musieli na nią wbiec, a zejście ułatwi im kratownica, która umieszczona będzie z jej drugiej strony.

Harmonogram Runmageddonu
Gdański Runmageddon, 15 września, rozpocznie seria Elite w formule Rekrut (6 kilometrów, 30+ przeszkód), która wystartuje w dwóch turach co 10 minut począwszy od 7:40. Od 8:00 do 13:30, w 15 minutowych odstępach startować będzie formuła Rekrut w serii Open czyli osoby, które przemierzając trasę będą się dobrze bawić i pomagać sobie nawzajem. Ostatnią formułą startującą w sobotę będzie Nocny Rekrut czyli nocna odmiana znanej wszystkim formuły 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami, która rozpocznie się już o 19:30 i potrwa do 21:15. Sobota to również dzień startów najmłodszych uczestników na trasie jednokilometrowego Runmageddonu KIDS z ponad 10 przeszkodami. Dzieci rozpoczną swoją rywalizację o 9:15 i startować będą co 20 minut aż do 13:55 kiedy do biegu ostatnia grupa ruszy.

Niedzielne starty otworzą biegi formuły Classic (12 kilometrów, 50 +przeszkód). Najpierw od godziny 7:40 w dwóch turach ruszy seria Elite, a od 8:00 do 11:00 w 15 minutowych odstępach startować będą śmiałkowie serii Open. W niedzielę na linii startu pojawią się też zawodnicy biorący udział w najkrótszej z przygotowanych formuł czyli Intro( 3 kilometry i 15+przeszkód). Ich starty rozpoczną się w samo południe, a ostatnia grupa wystartuje o godzinie 13:30 i tak jak inne, uczestnicy startować będą w seriach co 15 minut. Równolegle ze startami formuły Intro, o godzinie 13:45 wystartuje formuła Biznes Szlachetna Paczka.

mapa-gdansk-2018jpg.jpg

Miss Polonia pobiegnie w Runmageddonie
Runmageddon Gdańsk ozdobi też swoją obecnością sama Miss Polonia 2017 Agata Biernat polska tancerka, instruktorka fitness, która swoją osobą wspierać będzie Fundację Cancer Fighters. Miss Polonia poprowadzi rozgrzewkę, a także pokona Runmageddon w formule Rekrut, czyli 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. - Biorę udział w Runmageddonie, żeby zaznaczyć, jak ważna jest misja Fundacji Cancer Fighters, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową. Dlatego też wystartuję i poprowadzę rozgrzewkę właśnie w koszulce Fundacji. Niech wszyscy zobaczą że warto pomagać!- mówi Agata Biernat.

Atrakcje dodatkowe
Runmageddon to atrakcje nie tylko dla zawodników. W Miasteczku Kibica, które ulokowane będzie w Parku Reagana między startem a metą każdy znajdzie coś dla siebie. Na osoby dopingujące uczestników na trasie czekać będą m.in.: strefy Renault i Samsung, strefa challenge Haier. Do atrakcji gdańskiego Runmageddonu zaliczyć trzeba finał wyborów Miss & Mistera Runmageddonu. Kandydaci do tych tytułów, którzy przeszli wszystkie etapy konkursu będą musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotował dla nich Organizator. Zmagania będzie można oglądać w strefie challenge Haier o godzinie 12:00.Ciekawym akcentem odróżniającym event gdański od pozostałych będzie specjalny punkt regeneracyjny dla uczestników formuły Classic w klimacie Reagge. Uczestnicy serii Elite dystansu Classic mają też okazję zawalczyć o bony wakacyjne ITAKI o wartości 2000 zł. Bon otrzymają zdobywcy pierwszego miejsca, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Zapisy i odbiór pakietów startowych
Internetowe zapisy są już zakończone, ale możliwość zapisu dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w ekstremalnym biegu nadal istnieje. Będzie to możliwe przez cały czas trwania eventu w Biurze Zawodów, które umiejscowione będzie tuż przy Starcie. Tam też każdy z uczestników będzie mógł odebrać swój pakiet startowy. Biuro otwarte będzie: w piątek 16-21, sobotę 6:15-13:30 14:30-17:00 i 18:00-21:15. Natomiast w niedzielę w godzinach 6:15-13:45.

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Piątek 14.09.2018