Oscar Pistorius skazany

Niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius skazany za nieumyślne zabójstwo swojej narzeczonej Reevy Steenkamp. Sąd w Pretorii wydał wyrok pięciu lat pozbawienia wolności.
pistorius-skazany.jpg
Proces, który śledził cały świat właśnie się zakończył. Wyrok południowoafrykańskiego sądu brzmi: winny. Uznano, że Oscar Pistorius jest winny nieumyślnego zabójstwa swojej narzeczonej. Modelka Reeva Steenkamp zginęła od strzałów z broni, której paraolimpijczyk użył w Walentynki 2013.

Pistorius już we wrześniu został uznany za winnego i groziło mu 15 lat pozbawienia wolności. W zeszłym tygodniu oskarżyciel zażądał 10 lat więzienia, a obrońca prac społecznych, tłumacząc, że sportowiec wyraził żal za swoje czyny, które nie były jego zdaniem umyślne. Sędzia Thokozile Masipa skazała lekkoatletę na 5 lat odsiadki, podkreślając, że prokurator nie przedstawił wystarczających dowodów na celowe działanie Pistoriusa.

Tragedia wydarzyła się w nocy z 13 na 14 lutego 2013. Pistorius strzelił do Reevy Steenkamp przez drzwi łazienki czterokrotnie, tłumacząc że wziął ją za włamywacza. Na początku oskarżenie zażądało dożywocia lub 25 lat pozbawienia wolności.

Oscar Pistorius to pierwszy niepełnosprawny lekkoatleta, który rywalizował z pełnosprawnymi sportowcami podczas Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012).

Dodał(a): carlo Wtorek 21.10.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)