Sam na sam

Pamiętasz te czasy, kiedy we dwóch z kumplem graliście w piłkę? Jeśli na myśl o nich kręci ci się łezka w oku zagraj w getbol!
getbol

Getbol to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych, ma raptem 10 lat. Czyli jak łatwo policzyć powstała w 2002r. To gra niezwykle podobna do futbolu. Polega, bowiem na strzelaniu bramek. Cała trudność polega jednak na tym, że bramki nie grzeszą rozmiarami. A i na boisku nikt ci nie pomoże, bowiem  możesz liczyć tylko na siebie, no może i czasami na nieporadność rywala, z którym przyszło ci się zmierzyć.

Żebyś się bardzo nie zdyszał boisko ma wymiary 12 x 18 metrów. Wymiary bramki, w której musisz umieścić gałę wynoszą 40 na 65 cm. Dzięki temu gra do łatwych nie należy. Czas gry jest krótki, czasami połowa trwa nawet 7 minut, wszystko zależy od rangi turnieju.

Gra jest bezkontaktowa. Podczas rozgrywki zawodnicy nie mogą odpychać się tułowiem, podcinać czy nawet wchodzić w siebie barkiem. Jeśli dodać do tego niezwykle szybkie tempo gry, sport ten jest niezwykle widowiskowy. 

Gramy?
Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 10.05.2012