Nowy stadion Realu Madryt

Real czy Barcelona? Camp Nou czy Santiago Bernabeu? Rywalizacja trwa!
Real Madryt


Włodarze Realu Madryt przedstawili projekty przebudowy jednego z najsłynniejszych stadionów świata Santiago Bernabeu. Jeden z czterech zaprezentowanych projektów wkrótce znajdzie zastosowanie, bowiem 2014 rok ma być początkiem przebudowy mieszczącego obecnie 80 tysięcy widzów królewskich.

Każdy z zaprezentowanych projektów wygląda kosmicznie. Nam najbardziej przypadł do gustu model przypominający pierścień, który może być podświetlany w różnych kolorach nie tylko czerwonym. Podobno w celu osłodzenia Barcelonie porażek można go podświetlić także na granatowo!

Bernabeu powstało w 1947 roku by od razu stać się najnowocześniejszym stadionem świata. Stadion liczył aż 75 342 miejsc. Spragnionych kopaczy ciągle przybywało a krzesełek było mało ... Siedem lat po budowie postanowiono go przebudować! Trybuny powiększono do 125 tysięcy!

Odbywały się na nim i Finały Pucharu Mistrzów i Pucharu Króla. Aby słońce nie świeciło kibicom w oczy w 1982 na potrzeby Mistrzostw Świata stadion zadaszono oraz zmniejszono o 20 tys pojemność trybun! Oczywiście rozegrano na nim finał, co nie spodobało się fanom odwiecznej Barcelony! Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych zaostrzono przepisy dotyczące bezpieczeństwa liczba krzesełek spadła do 80 000 tysięcy.

Nie wiemy jak Wam, ale nam najbardziej podoba się perełka architektoniczna w Niecieczy.

Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 03.10.2012