Nowy punkt na polskiej mapie kurortów zimowych

Sezon narciarski w Polsce rozpoczął się na dobre. Jakie kierunki wybiorą w tym roku polscy wielbiciele narciarstwa czy snowboardu? Coraz większą popularnością cieszą się krajowe ośrodki. Walory przyrodnicze, rozwijająca się infrastruktura oraz bliskie położenie kompleksów sprawiają, że polskie kurorty zimowe stają się konkurencyjne dla tych zagranicznych. Na polskiej mapie wciąż powstają nowe punkty dla miłośników zimowych wrażeń. W tym roku warto odkryć uroki Beskidu Małego!
Czarny Groń SKI Centrum
Nowym, atrakcyjnym punktem w Beskidzie Małym jest kompleks hotelowo-turystyczny Czarny Groń. Tutaj można odkryć ogromny potencjał tego regionu. Pięknie położony ośrodek to idealne miejsce na wypoczynek.

Czarny Groń to nowoczesny ośrodek dla miłośników dobrej zabawy, sportów zimowych oraz malowniczych krajobrazów. Usytuowany jest u podnóża jednego ze szczytów Beskidu Małego - Czarnego Gronia (793 m n.p.m.) w pełnej pięknych widoków dolinie. Takie położenie umożliwia aktywny sposób spędzania czasu oraz korzystanie w pełni z uroków polskiej zimowej aury. Mikroklimat oraz wspaniałe walory przyrodnicze tego regionu są doceniane przez odwiedzających turystów. Ofertę kompleksu stanowi baza noclegowa, obejmująca zróżnicowany standard: luksusowy Hotel & SPA z bogatym zapleczem rekreacyjnym, komfortowe pokoje w części Oberży oraz pensjonaty i całoroczne domki z miejscami dla sześciu osób.

Czarny3.jpg

Na odwiedzających kompleks czeka nowoczesne SKI Centrum z oświetlonym stokiem narciarskim, oddalonym o 2 km od centralnego punktu Czarnego Gronia. Goście mają do dyspozycji cztery trasy narciarskie, odpowiednie zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych z dużym doświadczeniem. Dzieci i osoby początkujące mogą korzystać ze stoku o minimalnym nachyleniu, natomiast do wytrawnych narciarzy adresowane są trasy niebieskie i czerwone. Wszystkie stoki są na bieżąco ratrakowane i naśnieżane. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem mogą skorzystać także z wiedzy doświadczonych instruktorów narciarstwa. Natomiast fani adrenaliny mogą  poszukać wrażeń w Snow Parku uruchomionym w SKI Centrum. W Czarnym Groniu na amatorów szaleństw na lodzie czeka rolbowane co godzinę lodowisko. Kompleks oferuje również liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym zabawy pod okiem animatorek. Po białym szaleństwie można ukoić zmęczone mięśnie w strefie basenowo-saunowej lub zrelaksować się w SPA.

Czarny2.jpg

Dodał(a): ckm.pl Piątek 21.02.2014