Najbardziej miejski rower

Automatyczne przełożenia w rowerze dobierane przez komputer, wspomaganie pedałowania oraz wmontowane kierunkowskazy, to wizja roweru idealnego na każde ukształtowanie terenu.w
denny.jpg

Projekt Denny zespołu designerów Teague wygrał konkurs Oregon Manifest Bike Design Project, czyli na najbardziej miejski bicykl. Razem z firmą Sizemore Bicycle, specjalizującą się w budowaniu maszyn na zamówienie, skonstruowali rower elektryczny jeszcze bardziej przyjazną użytkownikowi.

Denny charakteryzuje się przede wszystkim zamontowanym z przodu elektrycznym silnikiem z wymiennym akumulatorem (doładujesz go w domu), który pomoże Ci w trudnych podjazdach. Robi to wspomagając pedałowanie. Natomiast odpowiednią zmianą przełożeń steruje komputer pokładowy. Na komorze motoru możesz postawić i przypiąć siatką niewielkie zakupy.


Dla poprawy bezpieczeństwa rowerzysty, sprzęt ma światła mijania, sygnalizację hamowania oraz kierunkowskazy uruchamiane wypchnięciem w przód odpowiedniej manetki. Natomiast o bezpieczeństwo bicykla zadba kierownica, która jest odczepiana i służy jako blokada do szybkiego przypięcia maszyny.

Na zmienną pogodę i mokre ulice Denny również ma rozwiązanie. Zamiast klasycznych błotników zamontowano mu gumowe pędzle, które rozbijają chlapiącą spod kół wodę.

Zwycięski rower będzie dostępny w regularnej sprzedaży w przyszłym roku. Cena nie jest jeszcze ustalona.


Dodał(a): buddy / fot.: Teague Piątek 15.08.2014