Nagroda FIFA dla Najlepszego Gola przyznana

Mecze ogląda się dla goli! I żeby wypić piwko w męskim towarzystwie przed telewizorem. Ulubione piwo każdy ma swoje. Ale czy macie też ulubione gole? FIFA ma.

gol.jpg

9 stycznia 2017 FIFA rozdała swoje nagrody i uhonorowała statuetką w kategorii Puskás piłkarza, który zdaniem portalu strzelił najlepszego gola w 2016 roku. Nagroda powędrowała do rąk Malezyjczyka (pierwszego Malezyjczyka nominowanego do nagród) Mohda Faiza Subriego. Znalazł się on tym samym w towarzystwie Cristiano Ronaldo, Hamita Altintopa, czy też Neymara, którzy otrzymali tę nagrodę w poprzednich latach. Było to możliwe dzięki bramce strzelonej w meczu Penang v. Pahag w Malezyjskiej Super Lidze w lutym 2016 roku. Laureat grał dla drużyny Penang z numerem 13 i uderzył w piłkę w taki sposób, że bramkarz nie miał szans. Zresztą sami możecie to zobaczyć.  

Do finału głosem czytelników portalu dostał się również Daniuska Rodriguez z Wenezueli oraz Johnath Marlone z Brazylii. Malezyjczyk zdobył aż milion głosów zostawiając konkurentów w tyle. Wśród nich był między innymi Lionel Messi nominowany za gola strzelonego w meczu ze Stanami Zjednoczonymi podczas półfinałów Copa América Centenario. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a was pytamy komu byście przyznali tę nagrodę i prezentujemy wszystkich nominowanych. A może uważacie, że kogoś w zestawieniu zabrakło? Tylko nie mówcie, że Roberta Lewandowskiego…

Sonda

Która bramka powinna wygrać?
Dodał(a): Adam Nawrocki Środa 11.01.2017